Інформація по темі "" | Публікації по тегу
07.03.19
37147 13
Друкувати
Обране

Про право бухгалтерів на отримання додаткових відпусток за двома підставами

Бухгалтер працює цілий день за комп’ютером і користується додатковою відпусткою за ненормований робочий день тривалістю сім календарних днів згідно з колективним договором. Чи має він право ще на відпустку за роботу на комп’ютері? Відповідає Управління Держпраці у Полтавській області.

Відповідно до статті 8 Закону України “Про відпустки” щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці надається працівникам з ненормованим робочим днем – тривалістю до семи календарних днів згідно із списками посад, робіт та професій, визначених колективним договором, угодою та окремим категоріям працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, – тривалістю до 35 календарних днів за Списком виробництв, робіт, професій і посад, затверджуваним Кабінетом Міністрів України;

Ненормований робочий день – це особливий режим робочого часу, який встановлюється для певної категорії працівників у разі неможливості нормування часу трудового процесу. У разі потреби ця категорія працівників виконує роботу понад нормальну тривалість робочого часу (ця робота не вважається надурочною). Міра праці у даному випадку визначається не тільки тривалістю робочого часу, але також колом обов’язків і обсягом виконаних робіт (навантаженням).

У відповідності до Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджених наказом Мінпраці та соціальної політики України від 10 жовтня 1997 р. № 7, ненормований робочий день на підприємствах, в установах, організаціях, незалежно від форми власності, може застосовуватись для осіб, праця яких не піддається точному обліку в часі; осіб, робочий час яких за характером роботи поділяється на частини невизначеної тривалості (сільське господарство); осіб, які розподіляють час для роботи на свій розсуд.

Працівникам (незалежно від професії, освітнього рівня, посади), які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах (у т.ч. на персональних комп’ютерах незалежно від виду монітора) у Додатку 2 Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.1997 № 1290, передбачено право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до 4 календарних днів за позицією 58 розділу ХХІІ “Загальні професії за всіма галузями господарства” підрозділу “Інші види виробництв”. 

Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Відповідно до статті 10 Закону “Про відпустки” щорічна додаткова відпустка, передбачена пунктами 1 і 2 частини першої ст. 8 цього Закону, надається понад щорічну основну відпустку за однією підставою, обраною працівником. 

Отже, бухгалтер, який виконує роботу на комп’ютері та працює в умовах ненормованого режиму робочого часу, має самостійно обрати одну підставу, за якою він отримає щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці.

pl.dsp.gov.ua

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
13
Юля
07.03.2019
Якщо в нас в колективному договорі,передбачена відпустка за роботу з компютером 4 календарні дні і до 7 днів за ненормований робочий день.То можна використати 2 відпустки чи лише одну???
Лариса Юля
11.03.2019
одну
Nata
07.03.2019
ответ Юле, ктоторая не умеет читать,цитата из выше изложеной статьи "Отже, бухгалтер, який виконує роботу на комп’ютері та працює в умовах ненормованого режиму робочого часу, має самостійно обрати одну підставу, за якою він отримає щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці."


Zoyi
07.03.2019
Враховуючи вищевказане я як бухгалтер можу вибрати: або 7 календарних за умов ненормованого режиму робочого часу, або 4 за роботу з комп'ютером. Це фантастично!! Або я чогось не розумію?
Бух
07.03.2019
феерично, і що ж нам вибрать?) "нужна помощь зала"!
Ольга
07.03.2019
А як бути установі, у якої немає колдоговору?
Ніна
11.03.2019
краще б грошима давали. Бо й ту відпустку, що є, нема коли відбувати: то реєстрація з/п, то виплата, то звільнився хтось, то у відпустку, +150 звітів, і ще й лікарняний поки нарахуєш, соцстраху купу пояснень надрукуй
Клава
12.03.2019
Бюджетників це тоже стосується???
EVGENIY Клава
12.03.2019
Трудовий кодекс один для всіх! Хоч бюджетник хоч не бюджетник!
Клава
13.03.2019
А для бухгалтерів органів місцевого самоврядування
Віліна
14.03.2019
А чи надається така відпустка за роботу на комп'ютері інспекторам з кадрів?
Віліна
14.03.2019
Як вести облік роботи на комп'ютері для надання такої відпустки?
1919
22.03.2019
Хотіла б почитати відповідь за бухгалтерів місцевого самоврядування.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі