Інформація по темі "" | Публікації по тегу
12.05.22
24329 0
Друкувати
Обране

Роботодавець примушує працівника написати заяву на відпустку за свій рахунок під час воєнного стану. Чи можливе надання такої відпустки за ініціативою роботодавця?

Розділом VI Закону України від 15 листопада 1996 №504/96-ВР «Про відпустки» зі змінами (далі – Закон про відпустки) передбачено надання працівникові відпусток без збереження заробітної плати.

Так, відпустка без збереження зарплати відповідно до статті 25 Закону про відпустки за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку.

А відпустки, передбачені статтею 26 Закону про відпустки, надаються за згодою сторін, а саме:

  • за сімейними обставинами та з інших причин (термін не більш 15 календарних днів на рік);
  • – на період карантину (термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати не включається у загальний термін (15 календарних днів на рік).

Отже, Законом про відпустки не передбачено надання відпусток без збереження заробітної плати з ініціативи роботодавця.

Джерело:
Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі