Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
7403 11
Друкувати
Обране

Щодо надання додаткової соціальної відпустки

За ст. 19 Закону України «Про відпустки» (далі – Закон) жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю, або яка усиновила дитину, матері особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи, одинокій матері, батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи, який виховує їх без матері (у тому числі в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або особі з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи, чи одному з прийомних батьків надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП).


Право на таку відпустку залежить від віку дитини. Статтею 19 Закону визначено вік дітей тільки для такої категорії як «жінка, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років». Вік дитини з інвалідністю, усиновленої дитини, дитини під опікою, дитини в одинокої матері (батька) цим Законом не встановлено, тому слід керуватися загальними нормами.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про охорону дитинства» та ст. 2 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» дитина – це особа віком до 18 років (повноліття), якщо згідно із законом, застосовуваним до неї, вона не набуває прав повнолітньої раніше.

Тому, зокрема, одинокій матері право на таку відпустку гарантується до досягнення її дитиною 18 років.

Оскільки така відпустка є соціальною і надається щорічно в будь-який час календарного року, незалежно від відпрацьованого часу або дати народження дитини – до чи після, працівник також не втрачає права на неї в році досягнення дитиною граничного віку для її надання.

Олена Ксенко, державний експерт експертної групи з питань трудових відносин Директорату норм та стандартів гідної праці Мінсоцполітики. 

ГУ Держпраці у Кіровоградській області

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(11)
Олена
18.03.2019
Взагаллі, цікаво: одинокій матері відпустка надається до досягнення дитині 18 років, а якщо 2 дітей - то до 15 років))). Чому так?
222222 Олена
18.03.2019
Якщо одружена та має 2х дітей, то до 15-ти, одинокій якщо 2-є, то до 18.
Ірина
18.03.2019
Розлучена,маю дитину,але щодо надання відпустки соціальної у кадровика виникають питання чи одинока я матір,бо згідно Закону ,вона вважає,що ні.Надала довідку зі школи.Відпустку не отримаю,будь-ласка,підкажіть як бути і чи маю я право на неї?()
Ася Ірина
18.03.2019
я користуюсь надають кожен рік (довідку беру у голови квартального комітету)
Ірина Ася
18.03.2019
квартальний комітет?
Анна Ірина
19.03.2019
Візьміть довідку у службі у справах дітей (для цього копія паспорта, копія свідоцтва про народження, копія про розірвання шлюбу, довідка про склад сім'ї, акт від депутата вашого вуличного а також довідка з дитсадка(школи) що батько не приймає участі у вихованні не відвідує навчальні заклади і т.п. )У службі пишеться заява і вам видається довідка з нею без проблем отримаєте відпуску.
Олена Анна
19.03.2019
Нічого подібного - я брала і довідку зі школи,і акт від депутата, і довідку у службі у справах дітей (вони приходили, обстежували умови, підтверджували що чоловік не приймає участі у вихованні дитини), навіть довідку про склад сім"ї прикладала - відпустку не отримувала. І ніхто не отримував - окрім жінки, екс-чоловіка якої позбавили батьківських прав. Точного переліку на отримання такої відпустки - немає, кіпа документів і всі -або те,або те. та й керівництво вважає що таку відпустку майже кожній розлученій надавати нема сенсу - нам так пояснили. Так що тим хто отримує - просто пощастило.
Анна Олена
22.03.2019
Якщо ваша заява була зареєстрована вам повинні були написати відмову у письмовій формі у письмовій формі аргументуючи свої дії. Якщо ви кажете одній співробітниці надали відпустку, а вам ні то відмовити і вам не мали законного права, тим паче у вас був документ від органу опіки.
Тетяна Ірина
21.03.2019
Це кадровик так вважає, а у вас є право на цю відпустку. Я брала довідку зі школи і документ про розлучення, і до досягнення дитиною 18 років відпустку отримувала.
Надія
18.03.2019
подскажите, если статус"одинокая мать" появился в конце года (например, 26 декабря 2018), то право на отпуск наступает в том же году (2018)?
и в 2019 можно будет взять социальный отпуск и за 2018 и за 2019 год?
123 Надія
18.03.2019
так, з календарного року
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд