Інформація по темі "" | Публікації по тегу
20.08.19
12120 7
Друкувати
Обране

Стосовно статусу осіб, прийнятих в органи місцевого самоврядування за строковим трудовим договором

Трудовий договір (контракт) - основна форма здійснення гарантованого права громадян на працю, відповідно до статті 38 Конституції України. Відповідно до статті 10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», прийняття на службу в органи місцевого самоврядування (крім виборних посад) здійснюється на посади керівника секретаріату (керуючого справами) районної, обласної ради, керуючого справами виконавчого апарату обласних і районних рад, керівників відділів, управлінь та інших працівників органів місцевого самоврядування шляхом призначення відповідно сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.

Проведення конкурсу, випробування та стажування при прийнятті на службу в органи місцевого самоврядування здійснюється в порядку, визначеному законодавством України про державну службу.

Пунктом 4 статті 10 вказаного Закону передбачено, що на час відсутності (відпустки) посадових осіб органів місцевого самоврядування (крім виборних посад) для виконання ж повноважень можуть прийматися на службу особи за строковим трудовим договором (контрактом), з дотриманням вимог цієї статті, щодо особливостей прийняття.
Строковий трудовий договір - це різновид трудового договору, який укладається між працівником та керівником органу на час виконання певної роботи.
 Відповідно до пункту 2 статті 23 Кодексу законів про працю України строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами.

Укладання строкового трудового договору оформляється наказом чи розпорядженням керівника органу про прийняття працівника на роботу.

Особливостями та умовами виникнення трудових відносин з посадовою особою органів місцевого самоврядування є проходження претендентами конкурсу, стажування та перебування у кадровому резерві, а підставами виникнення таких трудових відносин є - строковий трудовий договір (контракт).

Особливості службово-трудових відносин зумовлюється змістом праці посадових осіб органів місцевого самоврядування, яка полягає у реалізації ними організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій у межах компетенції органів місцевого самоврядування і виникненні управлінських правовідносин.

Таким чином, особа, яка приймається на службу в органи місцевого самоврядування за строковим трудовим договором (контрактом), користується усіма правами посадових осіб органів місцевого самоврядування та на неї в повному обсязі поширюються норми Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

kr.dsp.gov.ua

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
7
Ольга
20.08.2019
А выслуга идёт, если работает человек по контракту и ранг?
123 Ольга
21.08.2019
у публікації висловлена позиція, що за строковим трудорвим договором приймають за спеціальними підставами і процедурою особу, яка набуває статусу посадової особи ОМС, відповідно з складенням присяги, присвоєння рангу...
Ольга 123
21.08.2019
Я працюю в ОМС за контрактом. Моя ЗП розрахована з врахуванням вимог ПКМ №268 (зі змінами) і прописана в контракті фіксована сума. При цьому я маю відпустку 24 кал.дні, мені не йде вислуга і присвоєння чергового рангу. Чи правильно це?
123 Ольга
21.08.2019
робіть роботу, правильність має хвилювати того хто прийняв на роботу, і не Ви одна в такій ситуації
Ольга 123
22.08.2019
Дякую!
123 Ольга
21.08.2019
працюючи у таких умовах Ви не можете реалізовувати організаційно - розпорядчі функції не маючи статусу посадової особи ОМС, не може контракт своїм змістом підмінювати відносини з проходження служби в ОМС на умовах встановлених законом, у п.4 ст.10 Закону мова йде про прийняття на службу особи. На державній службі таке називають строкове призначення
Оксана
04.09.2019
чи може людина , якій виповнилось 65 років працювати за строковим трудовим договором (контрактом) в органах місцевого самоврядування?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі