Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
4689 0
Друкувати
Обране

Відпустка на період проведення АТО

Працівник перебував у відпустці без збереження заробітної плати на період проведення АТО більше року. Чи зараховується йому цей час до стажу, що дає право на щорічну відпустку?


 
Елена Усенко, главный специалист сектора режимов труда, отдыха и норм труда Департамента заработной платы и условий труда Минсоцполитики Украины

Відповідно до п. 18 частини першої ст. 25 Закону про відпустки за бажанням працівника в обов’язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати на період проведення АТО у відповідному населеному пункті з урахуванням часу, необхідного для повернення до місця роботи, але не більш як сім календарних днів після прийняття рішення про припинення АТО.

Пунктом 4 частини першої ст. 9 Закону про відпустки встановлено, що до стажу роботи, який дає право на щорічну основ­ну відпустку, зараховується час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігалося місце роботи (посада) і йому не виплачувалася заробітна плата у порядку, визначеному статтями 25 і 26 цього Закону.

Таким чином, за період перебування у відпустці без збереження заробітної плати на час проведення АТО працівник набуває право на щорічну основну відпустку.

У разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані дні щорічних відпусток (ч. 1 ст. 24 Закону про відпустки).

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд