Інформація по темі "" | Публікації по тегу
17.05.23
2596 1
Друкувати
Обране

Відсутність працівника на роботі понад чотири місяці підряд. Що робити?

До Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці України за допомогою звернувся керівник ТОВ «Л» (Донецька область), пан Петро. Причина звернення – відсутність працівника, зварювальника 5 розряду, на роботі та інформації про причини такої відсутності понад чотири місяці підряд. Що робити? Як звільняти або взагалі неможна звільняти? Розповів, що телефон у працівника вимкнутий, дома не має, сусіди нічого не знають…

Інспектор праці надала консультацію з підстав для звільнення за такими обставинами, а саме наголосила, що для припинення дії трудового договору за відповідною підставою мають бути одночасно дотримані дві обов’язкові умови:

1) фактична відсутність працівника на робочому місці понад 4 місяці підряд;

2) відсутність інформації у роботодавця про причини такої відсутності понад 4 місяці підряд (при цьому не має значення поважність чи неповажність причин такої відсутності).

Проте порадила все ж таки ще раз спробувати встановити місцезнаходження працівника – письмово звернутися до лікарні, де обслуговується такий працівник, подати заяву до Нацполіції.

Пан Петро дослухався порад, тим більш що  сам турбувався з приводу цією ситуації. Пошуки дали результат! Дійсно, працівник, Олександр К. (ім’я змінено), опинився у складній життєвій ситуації, потрапив до лікарні у іншій області, телефон загубив…та йому дуже була потрібна допомога. Він вдячний за небайдужість директору та колегам, які його знайшли, допомогли повернутися до міста, підтримали фінансово.

Сьогодні минув вже місяць після цієї історії…Пан Петро повідомив, що своєчасні поради та підтримка інспектора, небайдужість колективу підприємства практично врятували та повернули до нормального життя та роботи Олександра. Зараз все добре.

Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
1
Тетяна
18.05.2023
Цікаво, і по яких же каналах його відшукали, зварювальника 5 розряду?)) Мав він на увазі і пана Петра, і весь колектив, поки його НЕ знайшли, НЕ допомогли повернутися до міста, НЕ
підтримали фінансово.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі