Замість повідомляти військомат, дані про військові квитки додадуть до звітності в ДПС
Одна з частих скарг, яку доводиться чути від українських бізнесменів щодо зайвої бюрократії, стосується віськкоматів. За нашими законами компанії мають з ними постійно листуватись щодо своїх співробітників.
Годі і казати, що все листування виключно у паперовій формі.
Після ряду зустрічей з Міністерством оборони та іншими органами Кабмін відкриває проєкт з двох частин.
По-перше. Як відомо, зараз компанії подають по своїх співробітниках звітність у податкову службу. Ідея Уряду проста: додати в цю звітність пару полів по військовому квитку та вбити, таким чином, паперові документи.
"Мені ця ідея подобається тим, що державі не потрібно витрачати час і гроші та створювати якесь нове технічне рішення, а життя бізнесу не ускладниться новими звітами і програмами", - впевнений урядовець.
І по-друге. Зараз бізнес повинен повідомляти військкомати про всілякі зміни в даних своїх співробітників. Тут рішення очевидне: зробити автоматичний збір інформації з уже наявних реєстрів і автоматично надсилати ці дані до військкоматів, не відволікаючи бізнес.
"Зараз складаємо план впровадження проекту. Я розраховую, що маємо все запустити та змінити законодавство вже цього року, - стверджує Дубілет.