Інформація по темі "" | Публікації по тегу
14.12.12
1259 0
Друкувати
Обране

Загальні норми індексації

У нашій бюджетній установі право на індексацію мало 5 робітників . За підсумками квартала 2012р. в березні їм була виплачена премія, але чи буде ця виплата регулярною ми не знали і продовжували нараховувати індексацію. Але в червні місяці була нарахована премія за 2 квартал 2012р. і з червня ми припинили нарахування індексації. Чи правомірні наші дії?

от-в.jpg

Для конкретної відповіді недостатньо наявної інформації: яким був базовий місяць у таких працівників до останніх «індексаційних» змін, коли було останнє підвищення постійних складових їхньої заробітної плати, чи перевищила сума такого підвищення можливу індексацію тощо. Тому нагадаю загальні норми, які діяли «до» та які діють «після» прийняття останніх новацій.


До 21.06.2012 р. базовим був місяць підвищення постійних складових грошового доходу (заробітної плати, грошового забезпечення військовослужбовців) лише за умови, коли сума такого підвищення перевищувала можливу суму індексації у такому місяці. Коли сума підвищення була меншою, ніж сума можливої індексації, то визначений попередній базовий місяць не змінювався та індексація продовжувалася на індекси, визначені згідно з Порядком № 1078.


З 21.06.2012 р. у зв’язку з набранням чинності останніми змінами до Порядку № 1078 базовим місяцем є місяць підвищення грошового доходу працівника незалежно від суми підвищення. Але проведення індексації у такому місяці здійснюється за прикладом, викладеним у новій редакції додатка 4 до Порядку № 1078. Так, зокрема, за новими нормами при першому підвищенні доходу працівника у разі, коли сума підвищення доходу менша за суму індексації, яка має бути нарахована за відповідний місяць, здійснюється підвищення грошового доходу і додається сума індексації, визначена з урахуванням підвищення доходу. Розрахована сума індексації фіксується та нараховується в такому розмірі до наступного збільшення грошового доходу, за якого таке збільшення перевищить зазначену зафіксовану величину.


При проведенні порівняльних розрахунків ураховуються всі складові заробітної плати, що мають постійний характер: виплати за посадовим окладом (тарифною ставкою), надбавки, доплати, премії. Щодо премій, виплати яких не мають систематичного характеру (здійснюються нерегулярно, або розмір премії змінюється), то, на думку Мінсоцполітики, такі премії можна не враховувати при проведенні порівняльних розрахунків із метою визначення базового місяця, а також при розрахунку фіксованої суми індексації (див. лист Мінсоцполітики від 12.10.2012 р. № 385/10/136-12). Отже, якщо припустити, що у Ваших працівників, які мали право на індексацію, не було підвищення інших постійних складових заробітної плати, то місяці збільшення доходу тільки за рахунок виплати квартальної премії не будуть базовими місяцями, оскільки такий вид премії не має постійного характеру виплати.



от.jpg

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×