UA | RU

Нюансы заполнения формы № 1ДФ

ДПІ в Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві відповіла на деякі запитання, які стосуються податкового розрахунку за формою № 1ДФ. 1. Бухгалтер виплатив працівникові відпускні у звітному кварталі за періоди нарахування майбутнього звітного податкового кварталу. Як відобразити в Розрахунку такі виплати?

Так, згідно з довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь ПП, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом ДПА України від 24.12.2010 р. № 1020 (далі — Порядок), сума відпускних відображається в Розрахунку за ознакою доходу «101».

А саме: у разі якщо нарахування та виплату суми відпускних було здійснено у I кварталі за період нарахувань II кварталу, то суму відпускних слід зараховувати до податкового періоду I кварталу, тобто до періоду, в якому проведено нарахування та виплату.

У графі 3а «Сума нарахованого доходу» відображається (за звітний квартал) дохід, який нараховано фізичній особі відповідно до ознаки доходу згідно з довідником ознак доходів, наведеним у додатку до цього Порядку. У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а є обов’язковим незалежно від того, виплачено такі доходи чи ні.

У графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу ПП податковим агентом. Заробітна плата, що виплачується в установлені терміни у наступному місяці, повинна бути відображена в податковому розрахунку за той період, до якого входить попередній місяць, за який заробітну плату було нараховано.

У графі 4а «Сума нарахованого податку» відображається сума податку, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого ПП згідно із законодавством.

У графі 4 «Сума перерахованого податку» відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету.


2. Як відображається в Розрахунку зарплата померлого працівника, яка виплачується спадкоємцеві?

Згідно з довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку, сума заробітної плати, якої не одержав померлий працівник і яка виплачується його спадкоємцям, відображається в Розрахунку за ознакою доходу «101» із зазначенням ідентифікаційного номера такого померлого працівника.

Зверніть увагу, що отримання заробітної плати у вигляді спадщини спадкоємцями відображається нотаріусом у Розрахунку за ознаками доходів «113», «114» або «115» залежно від ступеня споріднення.


3. Кілька працівників товариства не мають реєстраційного номера облікової картки. Чи потрібно їх подавати окремою порцією у Розрахунку?

Податківці зазначили, що податковий розрахунок подають податкові агенти зі штатною чисельністю працівників до 1000 осіб єдиним документом на всіх працівників з обов’язковим заповненням їхніх податкових номерів або серії та номера паспорта (для фізосіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки ПП та повідомили про це відповідний орган ДПС і мають відмітку в паспорті) — однією порцією.


4. За рішенням суду працівникові виплачуватимуться аліменти. Чи відображатиметься такий вид доходу в Розрахунку?

Податківці нагадали, що аліменти, які виплачуються платникові податку згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін, відображаються у Розрахунку за ознакою доходу «140».

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (1)
finvid51@i.ua
04.11.2015
як в талиці відобразити елементи(приклад будь ласка)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі