Как облагается продажа недвижимости нерезидентом?

ГУ Міндоходів у Тернопільській області нагадує, що дохід від операцій із продажу (обміну) об’єктів нерухомості, що здійснюються фізособами-нерезидентами, оподатковується згідно зі ст. 172 Податкового кодексу України в порядку, встановленому для резидентів, за ставками 15% та/або 17%. Сума податку визначається та самостійно сплачується через банківські установи:

1) особою, що продає або обмінює з іншою фізичною особою нерухомість, — до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, міни;

2) особою, у власності якої перебував об’єкт нерухомості, відчужений за рішенням суду про зміну власника та перехід права власності на таке майно.


При цьому фізична особа зобов’язана відобразити дохід від такого відчуження у річній податковій декларації.


Отже, дохід від операцій із продажу (обміну) об’єктів нерухомості, які перебувають у власності фізособи — нерезидента менше трьох років, оподатковується за ставками 15% та/або 17%.


Якщо дохід отриманий нерезидентом від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, то такий дохід також оподатковується за ставками 15% та/або 17% залежно від доходу, отриманого у звітному місяці.


Якщо ж об’єкт нерухомості перебуває у його власності більше трьох років, то дохід від продажу такої нерухомості не оподатковуєтьсяПомітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі