UA | RU

Как облагается продажа недвижимости нерезидентом?

ГУ Міндоходів у Тернопільській області нагадує, що дохід від операцій із продажу (обміну) об’єктів нерухомості, що здійснюються фізособами-нерезидентами, оподатковується згідно зі ст. 172 Податкового кодексу України в порядку, встановленому для резидентів, за ставками 15% та/або 17%. 



Сума податку визначається та самостійно сплачується через банківські установи:

1) особою, що продає або обмінює з іншою фізичною особою нерухомість, — до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, міни;

2) особою, у власності якої перебував об’єкт нерухомості, відчужений за рішенням суду про зміну власника та перехід права власності на таке майно.


При цьому фізична особа зобов’язана відобразити дохід від такого відчуження у річній податковій декларації.


Отже, дохід від операцій із продажу (обміну) об’єктів нерухомості, які перебувають у власності фізособи — нерезидента менше трьох років, оподатковується за ставками 15% та/або 17%.


Якщо дохід отриманий нерезидентом від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, то такий дохід також оподатковується за ставками 15% та/або 17% залежно від доходу, отриманого у звітному місяці.


Якщо ж об’єкт нерухомості перебуває у його власності більше трьох років, то дохід від продажу такої нерухомості не оподатковується

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі