306 0

Как проводится внеплановая проверка для определения достоверности начисления бюджетного возмещения НДС?

Спеціалісти Міндоходів у Базі знань відповіли на запитання: який порядок та строки проведення документальної позапланової виїзної перевірки платника ПДВ для визначення достовірності нарахування бюджетного відшкодування такого податку? 

Податківці нагадали, що така перевірка проводиться за наявності достатніх підстав (їх перелік затверджено постановою КМУ від 27.12.2010 р. № 1238), які свідчать, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства. Строк проведення позапланової виїзної перевірки — протягом 30 календарних днів, які настають за граничним терміном проведення камеральної перевірки.


Згідно з п.п. 78.1.8 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин: платником подано декларацію, в якій заявлено до відшкодування з бюджету ПДВ, за наявності підстав для перевірки, визначених у розд. V ПКУ, та/або з від’ємним значенням із ПДВ, яке становить більше 100 тис. гривень.


Про проведення документальної позапланової перевірки керівник контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом. Посадові особи контролюючого органу мають право розпочинати проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених ПКУ, та за умови пред’явлення або надіслання у випадках, визначених ПКУ, таких документів:

— направлення на проведення такої;

— копії наказу про проведення перевірки;

— службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.


Також податківці нагадали, що документальна виїзна планова та позапланова перевірка великого платника податків може бути зупинена за рішенням керівника контролюючого органу на загальний строк, який не перевищує 30 робочих днів, а в разі необхідності проведення експертизи, отримання інформації від іноземних державних органів щодо діяльності платника податків, завершення розгляду судом позовів з питань, пов’язаних із предметом перевірки, відновлення платником податків втрачених документів перевірка може бути зупинена на строк, необхідний для завершення таких процедур.


Загальний строк проведення перевірок з урахуванням строків зупинення не може перевищувати 60 календарних днів.


У свою чергу, стосовно можливості невизнання податківцями декларації з «мінусом» (із задекларованим від’ємним значенням із ПДВ) зазначимо таке: у додатку 6 до Методрекомендацій щодо приймання та комп’ютерної обробки податкової звітності платників податків в органах ДПС України, затверджених наказом ДПСУ від 14.06.2013 р. № 516, наведено повний перелік кодів причин, за якими платнику податків може бути відмовлено у визнанні звітності. Серед них немає такої підстави, як наявність від’ємного значення з ПДВ. Відповідно, не визнавати таку декларацію податківці не мають права.


Все про «від’ємний» ПДВ читайте в тематичному номері газети «Податки та бухгалтерський облік», 2012, № 70.  



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)