Нашi сайти:

Многоквартирный дом передается с баланса коммунального предприятия на баланс ОСМД: как обложить налогом?

Міндоходів в листі від 27.09.2013 р. № 13548/5/99-99-19-03-02-16 пояснив питання оподаткування операцій із передання багатоквартирних будинків з балансу комунального підприємства на баланс об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (далі — ОСББ). Для підприємств, які передають із балансу основні засоби

Податківці пояснюють, що у разі здійснення операції з безоплатного передання основних засобів іншим особам сума перевищення доходів від такого передання над балансовою вартістю об’єктів основних засобів включається до доходів платника податку, а сума перевищення балансової вартості над доходами від такого передання включається до витрат платника податку.

При цьому дохід від відчуження основних засобів визначається з урахуванням звичайних цін на такі об’єкти.


Для підприємств, які отримують на баланс основні засоби

Доходи ОСББ у вигляді основних засобів, переданих у встановленому порядку з комунальної власності на баланс такого об’єднання, не підлягають оподаткуванню податком на прибуток за умови, що таке об’єднання внесене до Реєстру неприбуткових організацій та установ та використовує це майно для забезпечення потреб основної діяльності.

У разі використання майна з іншою метою такі операції підлягають оподаткуванню відповідно до вимог п. 157.11 Податкового кодексу України.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі