UA | RU

Прекратили реализацию алкогольных напитков и пива? Можно ли не подавать расчет суммы «хмельного» сбора?

Спеціалісти Міндоходів у Базі знань відповіли на таке запитання: за яких умов суб’єкт господарювання, що припиняє реалізацію алкогольних напоїв та пива, може не подавати розрахунок суми збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства (далі — ВСХ)? Податківці нагадали, що платниками такого збору є суб’єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування, які реалізують в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольні напої та пиво. При цьому платники збору на розвиток ВСХ щомісячно подають розрахунок суми збору до органів доходів і зборів, у тому числі у випадку відсутності у суб’єкта підприємницької діяльності у звітному місяці факту реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольних напоїв та пива, тобто незалежно від наявності у платників об’єкта оподаткування.


Важливо пам’ятати, що суб’єкт господарювання має право здійснювати торгівлю алкогольними напоями до дати, зазначеної в ліцензії на право здійснення торгівлі алкогольними напоями. Така ліцензія може анулюватися на підставі подання заяви платником. Ліцензія анулюється та вважається недійсною з моменту отримання суб’єктом підприємницької діяльності письмового розпорядження про її анулювання.


Таким чином, суб’єкт підприємницької діяльності може надати органу доходів і зборів, на обліку в якому він перебуває, письмове повідомлення (заяву) про припинення надалі господарської діяльності з реалізації алкогольних напоїв і пива в оптовій та/або в роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування, якщо він протягом поточного року припиняє продаж зазначеної продукції та надалі не передбачає її реалізацію.


Для суб’єкта підприємницької діяльності, що здійснював реалізацію алкогольних напоїв, додатковою умовою є одночасне завершення строку дії ліцензії або отримання органом доходів і зборів письмового повідомлення про анулювання ліцензії на реалізацію в оптовій та/або в роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольних напоїв.


Як пояснюють податківці, у цьому випадку суб’єкт підприємницької діяльності може не надавати розрахунок починаючи з податкового звітного періоду (місяця), наступного за місяцем отримання органом доходів і зборів таких документів.  

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі