UA | RU

До какого момента предприятию, которое ликвидируется, необходимо уплачивать авансовые взносы по налогу на прибыль?

Податківці в Базі знань відповіли на таке запитання: чи необхідно сплачувати авансові внески з податку на прибуток у випадку, якщо здійснюється процедура зняття платника з обліку (в т. ч. якщо вже подана ліквідаційна декларація та проведена перевірка)? Нагадаємо, що у випадку, коли платник податку ліквідується (у тому числі до закінчення першого звітного податкового періоду), останнім податковим періодом вважається період, на який припадає дата такої ліквідації.


Після завершення розрахунків з кредиторами до зняття з реєстрації в органі Міндоходів та скасування реєстрації юридичної особи такий суб’єкт господарювання в особі ліквідатора є платником тих податків та зборів, щодо яких виникає об’єкт оподаткування.


Таким чином, податківці пояснюють: якщо платник податку на прибуток знаходиться лише на стадії ліквідації, він зобов’язаний щомісячно сплачувати авансові внески з податку на прибуток, задекларовані ним у складі річної податкової декларації за попередній звітний (податковий) рік.


Такий платник подає до органу Міндоходів податкову декларацію з податку на прибуток (останню) за звітний період, на який припадає дата його ліквідації, та враховує в ній сплачені авансові внески у зменшення податкових зобов’язань із податку на прибуток. У разі надміру сплачених авансових внесків із податку на прибуток платник податку має право на повернення таких грошових зобов’язань за умови дотримання положень ст. 43 Податкового кодексу України.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі