Можно ли подать уточняющую декларацию во время проведения камеральной проверки?

Спеціалісти Міндоходів у Базі знань відповіли на таке запитання: чи має право СГ подати уточнюючу декларацію (розрахунок) під час проведення органом доходів і зборів камеральної перевірки, якщо він не отримав акт про проведення такої перевірки? Податківці нагадали, що камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків. Така перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення.


Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. При цьому згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов’язкова.


За результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, що проводили перевірку, і після реєстрації у контролюючому органі вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків.


Також податківці нагадали, що якщо у майбутніх податкових періодах платник податків самостійно виявляє помилки, які містяться у раніше поданій ним податковій декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою, чинною на час подання уточнюючого розрахунку. При цьому платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені.


Слід пам’ятати, що платник податків під час проведення документальних планових та позапланових перевірок не має права подавати уточнюючі розрахунки до поданих ним раніше податкових декларацій за будь-який звітний(податковий) період з відповідного податку і збору, який перевіряється контролюючим органом.


Зі всього зазначеного вище податківці роблять висновок: суб’єкт господарювання має право подати уточнюючу декларацію (розрахунок) під час проведення контролюючим органом камеральної перевірки.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі