UA | RU

Доход от продажи нерезидентом унаследованной квартиры не облагается

Головне управління Міндоходів у Черкаській області роз’яснює порядок оподаткування доходів нерезидента від продажу успадкованої або подарованої йому квартири. Так, відповідно до ст. 172 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовано такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, яка не перевищує норми безоплатного передання, визначеного Земельним кодексом України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.


Водночас умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не поширюється на майно, отримане таким платником у спадщину.


Дохід від операцій із продажу (обміну) об’єктів нерухомості, що здійснюються фізичними особами — нерезидентами, оподатковується в порядку та за ставками, встановленими для резидентів України.


Отже, податківці вважають, що дохід від операцій із продажу не частіше одного разу на рік об’єкта нерухомості — квартири, яка перебуває у власності платника податку (фізичної особи — нерезидента) менше трьох років та отримана ним у спадщину, не оподатковується ПДФО.


Втім, оскільки умова щодо перебування нерухомого майна (квартири) у власності платника податку понад три роки не поширюється тільки на майно, отримане таким платником у спадщину, то податківці зазначають, що дохід, отриманий платником податку — нерезидентом від продажу не частіше одного разу на рік подарованої квартири, яка перебуває у його власностіменше трьох років, оподатковується за ставками 15(17)%

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі