Інформація по темі "" | Публікації по тегу
31.10.13
1331 0
Друкувати
Обране

Как самозанятому лицу сняться с учета в налоговой?

Спеціалісти Міндоходів у Базі знань відповіли на таке запитання: який порядок зняття з обліку в органах доходів і зборів самозайнятих осіб у разі прийняття рішення про припинення підприємницької діяльності? Податківці пояснили, що після прийняття рішення про припинення підприємницької діяльності та внесення до ЄДР запису про рішення фізособи-підприємця стосовно припинення нею підприємницької діяльності така особа зобов’язана подати до органу доходів і зборів за основним місцем обліку:

— заяву за ф. № 8-ОПП (за бажанням), дата якої фіксується в журналі за ф. № 6-ОПП;

— оригінали документів, які видаються органами доходів і зборів платнику податків (свідоцтва, патенти, інші документи тощо) та підлягають поверненню до органу доходів і зборів, а також завірені копії цих документів, якщо такі видавалися та підлягають поверненню.


У разі отримання відомостей про внесення до ЄДР запису про рішення фізособи-підприємця щодо припинення нею підприємницької діяльності або заяви за ф. № 8-ОПП органом доходів і зборів приймається рішення про проведення (непроведення з підстав, установлених п.п. 11.3.2 та 11.3.3 п. 11.3 розд. ХI Порядку обліку платників податків і зборів) документальної позапланової перевірки платника податків, який перебуває на обліку в такому органі, зокрема:

— протягом десяти робочих днів із дати публікації повідомлення про рішення фізособи-підприємця щодо припинення нею підприємницької діяльності;

— протягом місяця після одержання того документа, що надійшов до органу доходів і зборів першим, та в інших випадках.


Після проведення такої перевірки та спливу законодавчо встановлених строків сплати узгоджених грошових зобов’язань у разі відсутності заперечень органу доходів і зборів щодо здійснення державної реєстрації припинення платника податків та встановлення факту відсутності заборгованості платника податків перед бюджетом орган доходів і зборів складає довідку про відсутність заборгованості зі сплати податків, зборів за ф. № 22-ОПП.


Зверніть увагу: якщо платник податку перебуває на обліку в органі доходів і зборів за основним місцем обліку та одночасно в інших органах доходів і зборів — за неосновним місцем обліку, то форма № 22-ОПП видається за основним місцем обліку лише після отримання від усіх інших зазначених органів висновків про відсутність заборгованості щодо сплати податків та зборів.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн