Нашi сайти:

Как самозанятому лицу сняться с учета в налоговой?

Спеціалісти Міндоходів у Базі знань відповіли на таке запитання: який порядок зняття з обліку в органах доходів і зборів самозайнятих осіб у разі прийняття рішення про припинення підприємницької діяльності? Податківці пояснили, що після прийняття рішення про припинення підприємницької діяльності та внесення до ЄДР запису про рішення фізособи-підприємця стосовно припинення нею підприємницької діяльності така особа зобов’язана подати до органу доходів і зборів за основним місцем обліку:

— заяву за ф. № 8-ОПП (за бажанням), дата якої фіксується в журналі за ф. № 6-ОПП;

— оригінали документів, які видаються органами доходів і зборів платнику податків (свідоцтва, патенти, інші документи тощо) та підлягають поверненню до органу доходів і зборів, а також завірені копії цих документів, якщо такі видавалися та підлягають поверненню.


У разі отримання відомостей про внесення до ЄДР запису про рішення фізособи-підприємця щодо припинення нею підприємницької діяльності або заяви за ф. № 8-ОПП органом доходів і зборів приймається рішення про проведення (непроведення з підстав, установлених п.п. 11.3.2 та 11.3.3 п. 11.3 розд. ХI Порядку обліку платників податків і зборів) документальної позапланової перевірки платника податків, який перебуває на обліку в такому органі, зокрема:

— протягом десяти робочих днів із дати публікації повідомлення про рішення фізособи-підприємця щодо припинення нею підприємницької діяльності;

— протягом місяця після одержання того документа, що надійшов до органу доходів і зборів першим, та в інших випадках.


Після проведення такої перевірки та спливу законодавчо встановлених строків сплати узгоджених грошових зобов’язань у разі відсутності заперечень органу доходів і зборів щодо здійснення державної реєстрації припинення платника податків та встановлення факту відсутності заборгованості платника податків перед бюджетом орган доходів і зборів складає довідку про відсутність заборгованості зі сплати податків, зборів за ф. № 22-ОПП.


Зверніть увагу: якщо платник податку перебуває на обліку в органі доходів і зборів за основним місцем обліку та одночасно в інших органах доходів і зборів — за неосновним місцем обліку, то форма № 22-ОПП видається за основним місцем обліку лише після отримання від усіх інших зазначених органів висновків про відсутність заборгованості щодо сплати податків та зборів.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі