Налоговики разрешают рассчитываться наличными за товары стоимостью более 150 тыс. грн в течение нескольких дней частями

У Базі знань податківці відповіли на таке запитання: чи дозволяється здійснювати розрахунки за товари, вартість (ціна) яких перевищує 150 тис. грн, готівкою протягом кількох днів частками, які не перевищують обмеження розрахунків ФО між собою або ФО із СГ? Податківці нагадали, що постановою НБУ від 06.06.2013 р. № 210 встановлено граничну суму розрахунків готівкою:

фізичної особи з підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи, послуги) у розмірі 150 тис. грн;

фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 150 тис. грн.


Таким чином, контролери зазначили, що в разі проведення розрахунків протягом кількох днів (відповідно до умов, визначених у договорі між продавцем та покупцем) обмеження сум розрахунків 150 тис. грн стосується кожного окремого дня проведення розрахунків.


Тобто фізособи можуть розраховуватися готівкою з підприємствами чи підприємцями за товари вартістю більше 150 тис. грн протягом декількох днів частинами, які, у свою чергу, не будуть перевищувати 150 тис. грн.


Про те, як ще можна обійти готівкове обмеження в 150 тис. грн, читайте в газеті «Податки та бухгалтерський облік», 2013, № 76. 

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі