Правительство приводит финансовую отчетность в соответствие с международными стандартами

Кабінет Міністрів на своєму засіданні вніс зміни до своєї постанови «Про затвердження Порядку подання фінансової звітності» № 419 від 28.02.2000 р. і розпорядження «Про схвалення Стратегії застосування міжнародних стандартів фінансової звітності» № 911 від 24.11.2007 р.Як пояснюють експерти Міністерства фінансів, метою внесених змін є оновлення мети і завдань Стратегії, визначення основних напрямів її реалізації. Виходячи з оновлених основних напрямів, передбачається також затвердження заходів щодо реалізації Стратегії. Це, на їх думку, сприятиме створенню необхідних умов для застосування міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ).

У рамках реалізації Стратегії передбачається підготовка змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність» у частині врегулювання порядку надання фінансової звітності в електронній формі за принципом «єдиного вікна» і усунення суперечностей між МСФЗ та національним законодавством.


Враховуючи плани Уряду щодо створення максимально сприятливих умов для малого бізнесу, передбачається реалізувати низку заходів, спрямованих на удосконалення методології бухобліку для них. Зокрема, планується спростити процедури ведення бухобліку та форм фінансової звітності для окремих категорій суб'єктів малого підприємництва. Крім того, здійснюватиметься адаптація до міжнародних стандартів національної нормативно-правової бази у питаннях бухобліку для суб'єктів малого підприємництва.


Експерти Мінфіну звертають увагу, що з метою реалізації оновленої Стратегії передбачено створення організаційно-технічних умов для подання фінансової звітності, складеної відповідно до МСФЗ за принципом «єдиного вікна», з урахуванням кращого міжнародного досвіду. Для відпрацювання відповідної моделі передбачається реалізувати пілотний проект із розкриття фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів у електронній формі. Реалізувати такий пілотний проект планується на базі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).


Експерти фондового ринку пояснюють реалізацію пілотного проекту на базі НКЦПФР тим, що саме учасники фондового ринку вже зараз готують фінансову звітність на основі МСФЗ.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі