Миндоходов: о выписке расчета корректировки к налоговой накладной

Міндоходів у листі від 26.09.2013 р. № 11981/6/99-99-19-04-02-15 торкнулося питання щодо заповнення розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних.Податківці нагадали, що у разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань відповідно до ст. 192 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) постачальник товарів/послуг виписує розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної (далі — розрахунок).


У свою чергу, покупець при його отриманні має засвідчити факт такого отримання, а саме — зазначити на примірнику розрахунку продавця дату отримання розрахунку та засвідчити підписом. Таким чином, дата підпису розрахунку має відповідати даті його отримання.


Зверніть увагу, що у разі зміни податкових зобов’язань продавця у зв’язку з поверненням ним покупцю коштів за товари/послуги або поверненням товарів покупцем розрахунок виписується в день повернення (коштів або товарів), незалежно від того, здійснювалася така операція у тому самому звітному періоді, в якому відбулося постачання товарів (отримання коштів) та було виписано податкову накладну, чи в іншому періоді.


З усього вищезазначеного податківці зробили такий висновок: при здійсненні перерахунку у випадках повернення товарів особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг суми податкових зобов’язань і податкового кредиту постачальниката отримувача повинні бути відкориговані одночасно в тому звітному періоді, на який припадає дата отримання та підписання отримувачем розрахунку.


Також податківці зауважили: якщо покупець відмовляється підписувати розрахунок коригування та відкоригувати свій податковий кредит, то законодавчі підстави для коригування податкових зобов’язань у постачальника відсутніВ такому разі контролери радять звертатися до суду.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі