Заграничная командировка: как оформить аванс и отчитаться за использованные средства?

Міндоходів у листі від 30.09.2013 р. № 12251/6/99-99-22-02-04-18 розглянуло питання щодо оформлення авансу на закордонне відрядження та звітування за використані кошти під час відрядження. У листі нагадується, що у разі потреби в авансуванні працівника коштами в національній валюті держави, до якої відряджається працівник, перерахунок граничної суми добових витрат, установленої у доларах США, у валюту держави відрядження здійснюється за крос-курсом. Такий крос-курс розраховується за встановленим іноземним банком валютним (обмінним) курсом національної валюти держави перебування до валюти держави відрядження та долара США на день здійснення розрахунку витрат на відрядження.


Важливо! Якщо для остаточного розрахунку за відрядження необхідно виплатити додаткові кошти, виплата здійснюється в національній валюті України за офіційним обмінним курсом гривні до іноземних валют, установленим НБУ на день погашення заборгованості. Виплата зазначених коштів має здійснюватися до закінчення третього банківського дня після затвердження керівником звіту про використання коштів, наданих на відрядження.


Міндоходів зазначає: якщо відсутні підтвердні документи про обмін валюти, в якій видано аванс, то перерахунок витрат, здійснених у відрядженні, що підтверджені документально, здійснюється виходячи з крос-курсу. В такому випадку крос-курс розраховується за офіційним обмінним валютним курсом, встановленим НБУ на день затвердження звіту про використання коштів, наданих на відрядження.


Також у листі нагадується, що звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, подається до закінчення п’ятого банківського дня, що настає за днем, у якому платник податку завершує відрядження.


За наявності надміру витрачених коштів їх сума повертається платником податку до каси або зараховується на банківськийрахунок особи, що їх видала, до або під час подання зазначеного звіту.


Зверніть увагу, що звіт складається платником податку (підзвітною особою), що отримала такі кошти від підприємств усіх організаційно-правових форм або самозайнятої особи.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі