Інформація по темі "" | Публікації по тегу
21.11.13
885 0
Друкувати
Обране

Налоговики объяснили, как перерабатывающим предприятиям применять нормы подразд. 2 разд. ХХ

Міндоходів у листі від 04.10.2013 р. № 12562/6/99-99-19-04-02-15 розглянуло питання щодо практичного використання норм підрозд. 2 розд. XX Перехідних положень Податкового кодексу України (далі — ПКУ). Нагадаємо, що підрозд. 2 розд. XX ПКУ запроваджено окремий режим оподаткування переробних підприємств, суть якого полягає у спрямуванні сум ПДВ, нарахованих переробними підприємствами, на виплату компенсацій виробникам молока та м’яса такими переробними підприємствами.


У листі зазначається, що переробне підприємство є особою, уповноваженою державою на виплату компенсацій виробникам молока та м’яса, тому суми ПДВ, перераховані переробним підприємством на спецрахунок у Казначействі, є державними коштами і не можуть розцінюватися як власні кошти переробного підприємства.


З метою ведення податкового обліку в межах окремого режиму оподаткування і забезпечення адресності та повноти виплати компенсацій переробне підприємство під час придбання м’яса у живій вазі (тварин) зобов’язане досліджувати ідентифікаційні та ветеринарні документи таких тварин, надані сільськогосподарськими товаровиробниками, зіставляти їх з інформацією, зазначеною в договорах.


Податківці зауважили, що операції з постачання переробним підприємством м’ясо-молочної продукції, виготовленої з сировини, закупленої у будь-яких інших осіб, ніж її виробники, відображаються в декларації з ПДВ (код 0110). При цьому суми ПДВ, нараховані на вартість такої продукції, не можуть бути джерелом для виплати компенсації сільськогосподарським товаровиробникам.


Переробне підприємство до 20-го числа місяця, наступного за звітним, в якому відбулося придбання молока або м’яса у живій вазі власного виробництва у сільськогосподарських товаровиробників, зобов’язане виплатити таким виробникам компенсації у визначених розмірах за поставлене ними молоко чи м’ясо у живій вазі. При цьому джерелом для виплати такої компенсації є сума ПДВ, визначена переробним підприємством у декларації з ПДВ (код 0140) та перерахована на спеціальний рахунок за результатами діяльності у звітному періоді, в тому числі за уточнюючими розрахунками. Якщо ж така сума дорівнює нулю чи має від’ємне значення, компенсація протягом такого звітного періоду не виплачується.


Зверніть увагу! Компенсація, яка виплачується переробним підприємством сільськогосподарському товаровиробнику за поставлені ним молоко і м’ясо у живій вазі, не включається до ціни такої продукції та виплачується переробним підприємством окремо від вартості такої продукції.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн