Нашi сайти:
buhgalter.com.ua
631 0
Друкувати
Обране

Налоговики объяснили, как перерабатывающим предприятиям применять нормы подразд. 2 разд. ХХ

Міндоходів у листі від 04.10.2013 р. № 12562/6/99-99-19-04-02-15 розглянуло питання щодо практичного використання норм підрозд. 2 розд. XX Перехідних положень Податкового кодексу України (далі — ПКУ). Нагадаємо, що підрозд. 2 розд. XX ПКУ запроваджено окремий режим оподаткування переробних підприємств, суть якого полягає у спрямуванні сум ПДВ, нарахованих переробними підприємствами, на виплату компенсацій виробникам молока та м’яса такими переробними підприємствами.


У листі зазначається, що переробне підприємство є особою, уповноваженою державою на виплату компенсацій виробникам молока та м’яса, тому суми ПДВ, перераховані переробним підприємством на спецрахунок у Казначействі, є державними коштами і не можуть розцінюватися як власні кошти переробного підприємства.


З метою ведення податкового обліку в межах окремого режиму оподаткування і забезпечення адресності та повноти виплати компенсацій переробне підприємство під час придбання м’яса у живій вазі (тварин) зобов’язане досліджувати ідентифікаційні та ветеринарні документи таких тварин, надані сільськогосподарськими товаровиробниками, зіставляти їх з інформацією, зазначеною в договорах.


Податківці зауважили, що операції з постачання переробним підприємством м’ясо-молочної продукції, виготовленої з сировини, закупленої у будь-яких інших осіб, ніж її виробники, відображаються в декларації з ПДВ (код 0110). При цьому суми ПДВ, нараховані на вартість такої продукції, не можуть бути джерелом для виплати компенсації сільськогосподарським товаровиробникам.


Переробне підприємство до 20-го числа місяця, наступного за звітним, в якому відбулося придбання молока або м’яса у живій вазі власного виробництва у сільськогосподарських товаровиробників, зобов’язане виплатити таким виробникам компенсації у визначених розмірах за поставлене ними молоко чи м’ясо у живій вазі. При цьому джерелом для виплати такої компенсації є сума ПДВ, визначена переробним підприємством у декларації з ПДВ (код 0140) та перерахована на спеціальний рахунок за результатами діяльності у звітному періоді, в тому числі за уточнюючими розрахунками. Якщо ж така сума дорівнює нулю чи має від’ємне значення, компенсація протягом такого звітного періоду не виплачується.


Зверніть увагу! Компенсація, яка виплачується переробним підприємством сільськогосподарському товаровиробнику за поставлені ним молоко і м’ясо у живій вазі, не включається до ціни такої продукції та виплачується переробним підприємством окремо від вартості такої продукції.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі