387 0

Как обложить налогом операции по поставке услуг, которые финансируются за счет средств международной технической помощи?

Міндоходів у листі від 16.10.2013 р. № 13407/6/99-99-19-04-02-15 пояснило порядок оподаткування операцій із постачання послуг, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги в межах виконання проекту (програми) міжнародної технічної допомоги, що здійснюється відповідно до Рамкової угоди між Урядом України та комісією Європейських Співтовариств. 

Так, ст. 3 Рамкової угоди передбачено, що контракти, фінансовані коштом Співтовариства, не підлягають оподаткуванню ПДВ, гербовим, реєстраційним або іншими аналогічними зборами в Україні, незалежно від того, чи існують такі збори, чи повинні бути впроваджені, й незалежно від того, чи укладені ці контракти з особами з України або інших країн.


У тих випадках, коли контракт стосується постачання товарів, які походять з України, контракт повинен бути укладений на підставі цін без урахування ПДВ.


Реалізація права на податкові пільги, передбачені зазначеною Рамковою угодою, здійснюється на підставі:

реєстраційної картки проекту (програми) міжнародної технічної допомоги (далі — МТД), що видається Мінекономрозвитку;

плану закупівлі товарів, робіт і послуг, що придбаваються за кошти МТД у рамках проекту (програми) МТД, засвідченого донором або виконавцем та погодженого бенефіціаром, який подається до Мінекономрозвитку.


У реєстраційній картці проекту (програми) МТД робиться запис, який містить:

1) посилання на статтю міжнародного договору України щодо передбачених пільг;

2) підтвердження наявності плану закупівлі;

3) зазначення адреси офіційного сайту Мінекономрозвитку, за якою розміщено такий план закупівлі та перелік організацій-виконавців, які заявили право на податкові пільги.


У разі якщо у реєстраційній картці проекту (програми) МТД буде зроблено такий запис, це означатиме, що в рамках проекту (програми) МТД донором заявлене право на отримання податкових пільг, передбачених податковим законодавством України. Таким чином, у межах такого проекту (програми) МТД товари, роботи та послуги, що закуповуються виконавцем проекту за рахунок МТД, відвантажуються (виконуються, постачаються) постачальниками такому виконавцю без сплати ПДВ.


Важливо! У разі постачання товарів, робіт та послуг, звільнених від оподаткування ПДВ, платник податку (продавець) у додатку 6 до податкової декларації з ПДВ зазначає підставу для звільнення, зокрема, номер реєстраційної картки проекту, в рамках якого здійснено закупівлю товарів, робіт, послуг, і назву відповідного міжнародного договору.



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)