Інформація по темі "" | Публікації по тегу
17.12.13
1199 0
Друкувати
Обране

Как обложить налогом операции по поставке услуг, которые финансируются за счет средств международной технической помощи?

Міндоходів у листі від 16.10.2013 р. № 13407/6/99-99-19-04-02-15 пояснило порядок оподаткування операцій із постачання послуг, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги в межах виконання проекту (програми) міжнародної технічної допомоги, що здійснюється відповідно до Рамкової угоди між Урядом України та комісією Європейських Співтовариств. Так, ст. 3 Рамкової угоди передбачено, що контракти, фінансовані коштом Співтовариства, не підлягають оподаткуванню ПДВ, гербовим, реєстраційним або іншими аналогічними зборами в Україні, незалежно від того, чи існують такі збори, чи повинні бути впроваджені, й незалежно від того, чи укладені ці контракти з особами з України або інших країн.


У тих випадках, коли контракт стосується постачання товарів, які походять з України, контракт повинен бути укладений на підставі цін без урахування ПДВ.


Реалізація права на податкові пільги, передбачені зазначеною Рамковою угодою, здійснюється на підставі:

реєстраційної картки проекту (програми) міжнародної технічної допомоги (далі — МТД), що видається Мінекономрозвитку;

плану закупівлі товарів, робіт і послуг, що придбаваються за кошти МТД у рамках проекту (програми) МТД, засвідченого донором або виконавцем та погодженого бенефіціаром, який подається до Мінекономрозвитку.


У реєстраційній картці проекту (програми) МТД робиться запис, який містить:

1) посилання на статтю міжнародного договору України щодо передбачених пільг;

2) підтвердження наявності плану закупівлі;

3) зазначення адреси офіційного сайту Мінекономрозвитку, за якою розміщено такий план закупівлі та перелік організацій-виконавців, які заявили право на податкові пільги.


У разі якщо у реєстраційній картці проекту (програми) МТД буде зроблено такий запис, це означатиме, що в рамках проекту (програми) МТД донором заявлене право на отримання податкових пільг, передбачених податковим законодавством України. Таким чином, у межах такого проекту (програми) МТД товари, роботи та послуги, що закуповуються виконавцем проекту за рахунок МТД, відвантажуються (виконуються, постачаються) постачальниками такому виконавцю без сплати ПДВ.


Важливо! У разі постачання товарів, робіт та послуг, звільнених від оподаткування ПДВ, платник податку (продавець) у додатку 6 до податкової декларації з ПДВ зазначає підставу для звільнення, зокрема, номер реєстраційної картки проекту, в рамках якого здійснено закупівлю товарів, робіт, послуг, і назву відповідного міжнародного договору.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн