О РРО с контрольной лентой в электронной форме в вопросах-ответах

Пропонуємо ознайомитись із відповідями на запитання користувачів касової техніки щодо актуальних проблем упровадження РРО з електронною стрічкою, поставлені під час «гарячої лінії» в ГУ Міндоходів у Житомирській області. 1. Чи необхідно подавати до органу Міндоходів інформацію про обсяг розрахункових операцій та копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків дротовими або бездротовими каналами зв’язку?

Суб’єкти господарювання, які використовують РРО, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, або електронні контрольно-касові реєстратори, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, повинні подавати до органів Міндоходів дротовими або бездротовими каналами зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці у пам’яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам’яті модемів, які до них приєднані.

Суб’єкти господарювання, які використовують РРО, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, за винятком електронних контрольно-касових реєстраторів, повинні подавати до органів Міндоходів дротовими або бездротовими каналами зв’язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій або безготівковій формі, чи про обсяг операцій із купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в їх фіскальній пам’яті.


2. Чи необхідно суб’єктам господарювання, які подають до органів Міндоходів дротовими або бездротовими каналами зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, подавати Звіт про використання РРО та книг обліку розрахункових операцій за формою № 3ВР-1 і роздруковувати фіскальні звітні чеки?

Суб’єкти господарювання, які подають до органів Міндоходів дротовими або бездротовими каналами зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, не зобов’язані подавати Звіт про використання РРО та книг обліку розрахункових операцій за формою № 3ВР-1.

При цьому такі суб’єкти господарювання не звільняються від щоденного друкування та зберігання фіскальних звітних чеків.


3. Чи має право суб’єкт господарювання у разі тимчасового припинення діяльності (вихідні, святкові дні, ремонт господарського об’єкта, санітарний день) не подавати інформацію про обсяг розрахункових операцій та копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків дротовими або бездротовими каналами зв’язку?

Якщо суб’єкт господарювання не здійснює діяльності у конкретні дні (вихідні, святкові дні, ремонт на господарській одиниці тощо), що підтверджується відповідним наказом, то РРО не застосовуються та інформація дротовими або бездротовими каналами зв’язку не подається.


4. Чи можна з 18.10.2013 р. продовжувати вести КОРО та РК за старими формами?

Порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій затверджено наказом Міндоходів від 28.08.2013 р. № 417. Цим наказом, який набрав чинності з 18 жовтня 2013 року, затверджено, зокрема, нові форми книги обліку розрахункових операцій (КОРО) та розрахункової книжки (РК). Суб’єкти господарювання, які зареєстрували КОРО та РК до 18 жовтня 2013 року відповідно до наказу ДПАУ від 01.12.2000 р. № 614, продовжують ведення таких книг.


5. Яким чином суб’єкти господарювання можуть звірити інформацію, надіслану до органів доходів і зборів дротовими або бездротовими каналами зв’язку?

Чинним законодавством не визначений порядок проведення суб’єктами господарювання звірки щодо інформації, надісланої до органів доходів і зборів дротовими або бездротовими каналами зв’язку. При цьому для отримання інформації, яка збирається та зберігається про суб’єкта господарювання, такий суб’єкт має право звернутися до органів доходів і зборів із запитом на інформацію.


Детально про застосування РРО з контрольною стрічкою в електронній формі читайте в тематичному номері газети «Податки та бухгалтерський облік», 2013, № 89.Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі