Нашi сайти:
1351 0
Друкувати
Обране

Распределяем налоговый кредит между облагаемыми и необлагаемыми операциями

ГУ Міндоходів у Львівській області пояснило порядок проведення розподілу податкового кредиту між оподатковуваними і неоподатковуваними операціями та здійснення річного перерахунку.Розподіл податкового кредиту протягом року

Порядок розподілу податкового кредиту між оподатковуваними і неоподатковуваними операціями регулюється ст. 199 Податкового кодексу України. Так, у разі коли платник ПДВ придбаває товари, роботи, послуги, необоротні активи, які частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково — ні, то він має право віднести до податкового кредиту лише ту частину сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях.

Частка, за якою проводиться розподіл податкового кредиту між оподатковуваними і неоподатковуваними операціями, визначається у відсотках як відношення обсягів із постачання оподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за попередній календарний рік до сукупних обсягів постачання оподатковуваних і неоподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за цей же попередній календарний рік.

Безпосередньо розрахунок частки використання сплаченого (нарахованого) податку за придбаними (ввезеними) товарами/послугами, необоротними активами між оподатковуваними та неоподатковуваними операціями здійснюється один раз на рік у рядку 1 таблиці 1 додатка 7 до декларації з ПДВ. Визначений відсоток частки використовується для розподілу податкового кредиту протягом поточного календарного року.

У разі, коли платник ПДВ вперше почав здійснювати неоподатковувані операції у звітному періоді (не здійснював у попередньому році), то розрахунок частки використання товарів/послуг і необоротних активів в оподатковуваних операціях здійснюється один раз за результатами звітного періоду, в якому вперше декларуються неоподатковувані операції. Така частка визначається у рядку 2 таблиці 1 додатка 7, який подається один раз протягом поточного року разом із декларацією того звітного періоду, в якому вперше задекларовано неоподатковувані операції.

Сума податку, яка підлягає включенню до податкового кредиту (визначена пропорційно до визначеної у вищезазначеному порядку частки) відображається в рядку 15.1 декларації з ПДВ протягом поточного року, а сума, яка не підлягає включенню до складу податкового кредиту — в рядку 15.2 декларації.


Перерахунок податкового кредиту за підсумками року

За підсумками поточного року (в декларації за грудень або ІV квартал) проводиться визначення нової частки використання таких товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях за поточний рік, на підставі якої проводиться перерахунок раніше віднесених сум до складу податкового кредиту. Нова відсоткова частка визначається в таблиці 1 додатка 7 декларації за грудень або ІV квартал звітного року і буде використовуватися для розподілу податкового кредиту протягом усього наступного року. Для проведення перерахунку податкового кредиту за поточний рік заповнюється таблиця 2 додатка 7 з використанням нової частки. Результат перерахунку відображається в рядку 16.4 декларації з ПДВ за грудень або ІV квартал поточного року.

Важливо! Враховуючи, що згідно з Податковим кодексом перерахунок проводиться один раз наприкінці року (за підсумками операцій, здійснених протягом року), подальший перерахунок частки використання необоротних активів в оподатковуваних операціях проводиться за результатами тих календарних років, на які припадають 12-й, 24-й і 36-й місяці їх використання. Такі частки визначаються в рядках 3.1–3.3 таблиці 1 додатка 7 до декларації. Тобто за необоротними активами перерахунок податкового кредиту проводиться чотири рази:

— перший раз — у році придбання таких активів із заповненням таблиці 2 додатка 7 (аналогічно як за товарами, роботами, послугами у вищезазначеному порядку);

— наступні три рази — за результатами тих календарних років, на які припадають 12-й, 24-й і 36-й місяці їх використання у таблиці 3 додатка 7 декларації за грудень або ІV квартал таких років. Результат перерахунку відображається у рядку 16.4 такої декларації.

Порядок подання додатка 7 та таблиць до нього роз’яснено листом Міндоходів від 06.08.2013 р. № 14061/7/99-99-19-04-02-17.


Детально про тонкощі розподілу ПДВ читайте в тематичному номері газети «Податки та бухгалтерський облік», 2013, № 101.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі