Інформація по темі "" | Публікації по тегу
27.12.13
2054 0
Друкувати
Обране

Распределяем налоговый кредит между облагаемыми и необлагаемыми операциями

ГУ Міндоходів у Львівській області пояснило порядок проведення розподілу податкового кредиту між оподатковуваними і неоподатковуваними операціями та здійснення річного перерахунку.Розподіл податкового кредиту протягом року

Порядок розподілу податкового кредиту між оподатковуваними і неоподатковуваними операціями регулюється ст. 199 Податкового кодексу України. Так, у разі коли платник ПДВ придбаває товари, роботи, послуги, необоротні активи, які частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково — ні, то він має право віднести до податкового кредиту лише ту частину сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях.

Частка, за якою проводиться розподіл податкового кредиту між оподатковуваними і неоподатковуваними операціями, визначається у відсотках як відношення обсягів із постачання оподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за попередній календарний рік до сукупних обсягів постачання оподатковуваних і неоподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за цей же попередній календарний рік.

Безпосередньо розрахунок частки використання сплаченого (нарахованого) податку за придбаними (ввезеними) товарами/послугами, необоротними активами між оподатковуваними та неоподатковуваними операціями здійснюється один раз на рік у рядку 1 таблиці 1 додатка 7 до декларації з ПДВ. Визначений відсоток частки використовується для розподілу податкового кредиту протягом поточного календарного року.

У разі, коли платник ПДВ вперше почав здійснювати неоподатковувані операції у звітному періоді (не здійснював у попередньому році), то розрахунок частки використання товарів/послуг і необоротних активів в оподатковуваних операціях здійснюється один раз за результатами звітного періоду, в якому вперше декларуються неоподатковувані операції. Така частка визначається у рядку 2 таблиці 1 додатка 7, який подається один раз протягом поточного року разом із декларацією того звітного періоду, в якому вперше задекларовано неоподатковувані операції.

Сума податку, яка підлягає включенню до податкового кредиту (визначена пропорційно до визначеної у вищезазначеному порядку частки) відображається в рядку 15.1 декларації з ПДВ протягом поточного року, а сума, яка не підлягає включенню до складу податкового кредиту — в рядку 15.2 декларації.


Перерахунок податкового кредиту за підсумками року

За підсумками поточного року (в декларації за грудень або ІV квартал) проводиться визначення нової частки використання таких товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях за поточний рік, на підставі якої проводиться перерахунок раніше віднесених сум до складу податкового кредиту. Нова відсоткова частка визначається в таблиці 1 додатка 7 декларації за грудень або ІV квартал звітного року і буде використовуватися для розподілу податкового кредиту протягом усього наступного року. Для проведення перерахунку податкового кредиту за поточний рік заповнюється таблиця 2 додатка 7 з використанням нової частки. Результат перерахунку відображається в рядку 16.4 декларації з ПДВ за грудень або ІV квартал поточного року.

Важливо! Враховуючи, що згідно з Податковим кодексом перерахунок проводиться один раз наприкінці року (за підсумками операцій, здійснених протягом року), подальший перерахунок частки використання необоротних активів в оподатковуваних операціях проводиться за результатами тих календарних років, на які припадають 12-й, 24-й і 36-й місяці їх використання. Такі частки визначаються в рядках 3.1–3.3 таблиці 1 додатка 7 до декларації. Тобто за необоротними активами перерахунок податкового кредиту проводиться чотири рази:

— перший раз — у році придбання таких активів із заповненням таблиці 2 додатка 7 (аналогічно як за товарами, роботами, послугами у вищезазначеному порядку);

— наступні три рази — за результатами тих календарних років, на які припадають 12-й, 24-й і 36-й місяці їх використання у таблиці 3 додатка 7 декларації за грудень або ІV квартал таких років. Результат перерахунку відображається у рядку 16.4 такої декларації.

Порядок подання додатка 7 та таблиць до нього роз’яснено листом Міндоходів від 06.08.2013 р. № 14061/7/99-99-19-04-02-17.


Детально про тонкощі розподілу ПДВ читайте в тематичному номері газети «Податки та бухгалтерський облік», 2013, № 101.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн