Расширен перечень стран, с которыми Миндоходов будет обмениваться налоговой информацией

Прес-служба Міндоходів повідомляє, що Україна як член Секретаріату Глобального форуму з прозорості та обміну податковою інформацією отримала можливість для здійснення взаємної податкової співпраці з низкою офшорних юрисдикцій. Великобританія, Нідерланди та Данія поширили дію Конвенції про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах Ради Європи та ОЕСР на низку своїх територій, обмін інформацією з якими раніше був неможливий. До цього переліку увійшли Ангілья, Бермудські острови, Британські Віргінські острови, Кайманові острови, Гібралтар, Острів Мен (Великобританія), Аруба, Кюрасао, Сінт-Мартен (Нідерланди), Фарерські острови та Гренландія (Данія). Крім того, на Монсеррат та острови Тьоркс і Кайкос таке поширення вже діє.


Аналітики Міндоходів розширення дії Конвенції вважають кроком до нових податкових взаємовідносин із цими країнами, оскільки до цього часу багаторічні переговори щодо укладення угод про обмін податковою інформацією були безрезультатними. Відтепер же Україна як сторона Конвенції про взаємну адміністративну допомогу матиме законні підстави для здійснення податкового обміну з цими офшорними юрисдикціями, а це, у свою чергу, надасть можливість ефективніше запобігати схемам ухилення від оподаткування.


Зазначена багатостороння Конвенція пропонує широкий вибір форм взаємної податкової співпраці, серед яких — обмін інформацією за запитом, спонтанний обмін інформацією, проведення податкових перевірок за кордоном, здійснення одночасних податкових перевірок, надання допомоги у стягненні податків та податкової заборгованості. Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі