Інформація по темі "" | Публікації по тегу
16.01.14
784 0
Друкувати
Обране

Как облагаются больничные «единоналожника»

Миндоходов в письме от 05.12.2013 г. № 6366/И/99-99-17-02-02-15 затронуло вопрос относительно налогообложения средств, выплачиваемых физлицу — плательщику единого налога второй группы из Фонда социального страхования на случай временной потери трудоспособности за период нахождения на больничном. Фонд напомнил, что пособие по временной нетрудоспособности предоставляется застрахованному лицу в форме материального обеспечения, которое полностью или частично компенсирует потерю заработной платы (дохода), в случае наступления у него одного из страховых случаев, в частности, временной нетрудоспособности вследствие заболевания либо травмы, не связанной с несчастным случаем на производстве.


Учитывая то, что такое пособие полностью или частично компенсирует потерю дохода, то сумма полученного пособия не является выручкой от реализации товаров (работ, услуг) физического лица — предпринимателя и, соответственно, не является объектом обложения единым налогом, а следовательно, облагается НДФЛ на общих основаниях, то есть по ставкам, определенным п. 167.1 Налогового кодекса Украины (15% и/или 17%).


Также налоговики напомнили, что сумму такого пособия необходимо включить в общий годовой налогооблагаемый доход и до 1 мая года, следующего за отчетным, подать налоговую декларацию об имущественном состоянии и доходах. 

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн