Нашi сайти:
767 1
Друкувати
Обране

Как завести электронную книгу учета доходов и расходов?

Міндоходів запровадило електронний сервіс «Електронний кабінет платника податків» у підсистемі якого передбачений режим «Ведення Книги обліку доходів і витрат в електронному вигляді та формування податкової декларації» для фізичних осіб — підприємців, які провадять діяльність на загальній системі оподаткування. З 01 січня 2014 р. фізичні особи — підприємці у разі обрання за власним бажанням ведення Книги обліку доходів і витрат в електронній формі зобов’язані звернутися до територіального органу Міндоходів за місцем обліку та скласти договір на отримання посиленого сертифіката відкритого ключа, сформованого акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів.


Потім за допомогою електронного ключа в сервісі «Електронний кабінет платника податків» у режимі «Ведення Книги обліку доходів і витрат в електронному вигляді та формування податкової декларації» необхідно сформувати заяву на отримання Книги і надіслати її до контролюючого органу за місцем податкового обліку засобами електронного зв’язку.


Територіальні органи Міндоходів за місцем податкового обліку фізичної особи — підприємця реєструють заяву на отримання Книги в реєстрі поданих заяв і протягом 3 робочих днів формують і надсилають повідомлення про реєстрацію Книги із зазначенням реєстраційного номера Книги та дати її реєстрації.


Після отримання фізичною особою — підприємцем повідомлення про реєстрацію Книги така особа здійснює операції щодо її ведення згідно з Порядком ведення Книги обліку доходів і витрат, які ведуть фізичні особи — підприємці, окрім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, затвердженим наказом Міндоходів від 16.09.2013 р. № 481.


Пам’ятайте, що записи в електронній Книзі робляться за підсумками робочого дня, протягом якого отриманий дохід

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (1)
Алина
09.07.2018
Скиньте ссылку на этот режим - в электронном кабинете его, похоже, нет.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі