Нашi сайти:

Прощенные долги облагаются налогом

ГУ Міндоходів у Сумській області нагадує, що сума боргу, прощена кредитором, вважається доходом, отриманим платником податку як додаткове благо. Головною умовою є те, що таке рішення прийняте кредитором самостійно і не пов’язане із процедурою банкрутстваЯкщо кредитор повідомляє платника податку — боржника про анулювання боргу та включає суму анульованого боргу до податкового розрахунку суми доходу, нарахованого на користь платників податку, за підсумками звітного періоду, в якому такий борг було анульовано, то такий боржник самостійно сплачує податок із таких доходів та відображає їх у річній податковій декларації.


Сума доходу платника податку — боржника у вигляді суми анульованого боргу відображається кредитором у формі № 1ДФ за підсумками звітного періоду, в якому такий борг було анульовано, за ознакою доходу «126».


Платник податку — боржник зобов’язаний до 1 травня року, що настає за звітним, подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до органу Міндоходів, у якому він перебуває на обліку, відобразити в ній зазначений дохід та самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в декларації. 

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі