Миндоходов: о проведении оценки унаследованной недвижимости и отражении ее в налоговой декларации

Міндоходів у листі від 25.12.2013 р. № 20795/5/99-99-17-03-03-16 розглянуло питання щодо необхідності проведення оцінки нерухомого майна у разі його спадкування спадкоємцями, які є родичами першого ступеня споріднення зі спадкоємцями. Так, податківці роз’яснили, що оскільки при отримані фізособою — членом сім’ї спадкодавця (дарувателя) першого ступеня споріднення доходу у вигляді об’єктів спадщини (подарунку), зокрема, нерухомого майна, відсутнє податкове зобов’язання щодо сплати ПДФО, то проводити оцінку майна не потрібно.


Щодо застосування абз. 2 п. 174.3 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) податківці відповіли таке.


Зміни, які були внесені Законом України від 07.07.2011 р. № 3609-VI до зазначеної норми ПКУ, дають можливість спадкоємцям (обдаровуваним), які отримали у спадщину (дарунок) об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою ПДФО, не зазначати їх вартість у річній податковій декларації.


Крім того, згідно з п. 179.2 ПКУ в такому випадку можна взагалі не подавати річну податкову декларацію, якщо відсутні інші підстави для обов’язкового декларування доходів. Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі