324 0

Применение упрощенной системы налогообложения юрлицами: разъясняет Миндоходов

Нещодавно Міндоходів України було проведено «гарячу» телефонну лінію на тему «Застосування спрощеної системи оподаткування юридичними особами». Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання, поставлені під час проведення телефонної лінії.

Чи діють у 2014 р. свідоцтва платника єдиного податку, отримані до 01.01.2014 р.?

Свідоцтва платника єдиного податку, отримані до 01.01.2014 р., є чинними та підтверджують перебування таких платників податків на спрощеній системі оподаткування до отримання витягу із реєстру або внесення змін до реєстру платників єдиного податку.


У якому випадку юридична особа може подати заяву до державного реєстратора про застосування спрощеної системи оподаткування з метою реєстрації платником єдиного податку?

Заява про застосування спрощеної системи оподаткування може подаватися державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи з урахуванням вимог п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України (далі — НКУ). Електронна копія заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до контролюючого органу одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців».


Чи можуть обрати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності районні споживчі спілки?

На споживчі товариства поширюється обмеження, передбачене пп. 291.5.5 ПКУ.

Отже, районні споживчі спілки як суб’єкти господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать юридичним особам, які не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25%, не можуть бути платниками єдиного податку.


Чи включається до складу доходу юридичної особи — платника єдиного податку вартість безоплатно наданих такою особою товарів (робіт, послуг)?

Включення до складу доходу юридичної особи — платника єдиного податку вартості товарів (робіт, послуг), безоплатно переданих іншій юридичній особі або фізичній особі, ПКУ не передбачено.


За який період визначається обсяг доходу, що дає право юридичній особі перейти на спрощену систему оподаткування?

Обсяг доходу, що дає право юридичній особі перейти на спрощену систему оподаткування, визначається за календарний рік (розпочинається 1 січня і закінчується 31 грудня включно), що передує року переходу на спрощену систему оподаткування.


Чи є підставою для відмови суб’єкту господарювання у реєстрації платником єдиного податку наявність у його статуті таких видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування?

Наявність у статуті юридичної особи таких видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, не є підставою для відмови у реєстрації його платником єдиного податку за умови, що такі види діяльності не здійснюються суб’єктом господарювання.




Новини по темі:
загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)