248 0

Нужно ли предпринимателям-единоналожникам предоставлять документы для подтверждения своего статуса?

Міндоходів відповіло на таке питання: чи повинні фізособи-підприємці - платники ЄП надавати іншим суб’єктам господарювання (юридичним особам та ФОП) для уникнення подвійного оподаткування підтверджуючі документи про застосування спрощеної системи оподаткування?

Так, Міндоходівці нагадали, що Міністерство веде реєстр платників єдиного податку (далі — ЄП), в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих платниками ЄП (п. 299.2 ст. 299 ПКУ). При цьому, Міндоходів щоденно оприлюднює для безоплатного та вільного доступу на єдиному державному реєстраційному веб-порталі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та власному офіційному веб-сайті такі дані з реєстру платників ЄП:

— податковий номер (для юридичної особи);

— найменування для юридичної особи або прізвище, ім’я, по батькові для фізичної особи;

— дату (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування;

— ставку єдиного податку;

— групу платника податку;

— види господарської діяльності першої та другої груп;

— дату виключення з реєстру платників єдиного податку.


Отже, суб’єктам господарювання, які мають господарські відносини з фізичними особами – підприємцями – платниками ЄП, достатньо на дату виплати доходів таким платникам наявності відомостей про них в реєстрі платників ЄП, оприлюдненому на офіційному веб-порталі Міндоходів.



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)