266 0

Кто может использовать НДС-льготу по поставке строительно-монтажных работ для строительства доступного жилья?

Міндоходів у листі від 17.12.2013 р. № 20121/5/99-99-19-04-02-16 нагадало, що згідно з п. 197.15 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання будівельно-монтажних робіт із будівництва доступного житла та житла, що будується за державні кошти. 

Контролери пояснили, що застосовувати цю податкову пільгу мають право лише ті суб’єкти господарювання — платники ПДВ, які є забудовниками та визначені виконавцями регіональної цільової програми будівництва (придбання) доступного житла у відповідному регіоні (вказані у паспорті такої програми) й безпосередньо здійснюють будівельно-монтажні роботи.


При цьому земельні ділянки, на яких здійснюється таке будівництво, мають бути включені до відповідного переліку, а саме: будівництво має відповідати вимогам щодо фінансування, технічним та іншим умовам, визначеним як Законом України № 800-VI «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва», так і відповідними нормативно-правовими актами, розробленими на виконання цього Закону.


Також міндоходівці зазначили, що інші суб’єкти господарювання — платники ПДВ, які виконують роботи для забезпечення будівництва доступного житла за договорами субпідряду з виконавцями регіональної цільової програми будівництва (придбання) доступного житла, не можуть використовувати зазначену вище пільгу. Такі суб’єкти повинні надавати послуги виконавцям із нарахуванням ПДВ за повною ставкою за загальновстановленими правилами. 



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)