Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
814 0
Друкувати
Обране

Миндоходов напомнило об основаниях для получения налоговой социальной льготы

У Міндоходів нагадали, що для отримання податкової соціальної пільги (далі — ПСП) платнику ПДФО необхідно подати роботодавцю заяву про застосування пільгиРазом із заявою надаються також документи, що підтверджують таке право. Перелік документів та порядок їх подання затверджено постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1227. Платник податку самостійно обирає місце застосування ПСП.


ПСП надає можливість платнику податку зменшити нарахований загальний місячний оподатковуваний дохід, отриманий у вигляді заробітної плати. Сума, на яку зменшується такий дохід, визначається як відсоток прожиткового мінімуму для працездатних осіб.


Пільга застосовується до заробітної плати платника податку тільки за одним місцем її нарахування з дня отримання роботодавцем заяви про її застосування. Водночас, якщо у платника податку виникає право на застосування ПСП з інших підстав, ніж ті, які були зазначені у його заяві, такий платник повинен подати нову заяву з відповідними підтвердними документами. Заява про застосування ПСП подається у довільній формі.


У разі, якщо заяву та підтвердні документи подано не з початку місяця, ПСП застосовують до всієї суми заробітної плати, нарахованої платнику податку в такому місяці.


Якщо платник податку має право на застосування ПСП із двох і більше підстав, застосовується одна ПСП із підстави, яка передбачає її найбільший розмір.


Зверніть увагу, що ПСП для будь-якого платника податку надається в розмірі, який дорівнює 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), установленому законом на 1 січня звітного податкового року (у 2014 р. розмір такої ПСП становить 609 грн).


При цьому заробітна плата платника податку не повинна перевищувати граничний розмір доходу, який дає право на отримання ПСП (у 2014 р. — 1710 грн). 

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд