Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
946 0
Друкувати
Обране

НБУ подкорректировал ограничения по купле-продаже инвалюты

НБУ постановою від 27.02.2014 р. № 104 оптимізував та доповнив заходи, спрямовані на забезпечення рівноваги на валютному ринку, які було запроваджено на початку лютого постановою від 06.02.2014 р. № 49 «Про заходи щодо діяльності банків та проведення валютних операцій».Так постановою № 104, зокрема передбачено:

1) скасування норми, яка зобов’язувала банки виконувати доручення клієнтів – юросіб та фізосіб-підприємців, яке міститься в документі на переказ у будь-якій валюті (крім деяких платежів соціального характеру), лише в межах залишку коштів на поточних рахунках клієнтів на початок операційного дня (без урахуванням сум, що надходили на поточний рахунок клієнта протягом операційного дня).

2) врегульовання окремих технічних нюансів здійснення операцій з іноземною валютою:

— тимчасова заборона на купівлю іноземної валюти за гривні на міжбанківському ринку з метою дострокового погашення резидентами кредитів (фінансової допомоги) в іноземній валюті за договорами з нерезидентами поширюється на випадки дострокового виконання резидентом-позичальником зобов’язань як за основною сумою кредиту/позики, так і за іншими платежами, установленими договором кредитування (позики, фінансової допомоги) — резиденти мають право проводити такі операції виключно за рахунок власних (не куплених, не залучених у формі кредиту, позики) коштів в іноземній валюті;

— під час застосування процедури попереднього обліку коштів у процесі виконання клієнтських заявок на купівлю іноземної валюти в разі зміни курсу іноземної валюти в день здійснення операції уповноваженим банкам дозволяється додатково зараховувати кошти в гривнях на рахунок 2900 (на якому обліковуються кошти, що перераховуються клієнтами з метою купівлі іноземної валюти) в сумі, що не вистачає для виконання клієнтських заявок;

— банки мають відмовляти клієнтам у кредитуванні (авансуванні) в іноземній валюті, якщо такі кошти залучаються для оплати зобов’язань клієнта в іноземній валюті з метою уникнення виконання вимоги стосовно попереднього обліку коштів під час купівлі іноземної валюти;

— процедура попереднього обліку коштів у процесі виконання клієнтських заявок на купівлю іноземної валюти не поширюється на операції з купівлі іноземної валюти з метою сплати процентів за кредитними договорами в іноземній валюті.

3) банки зобов’язано здійснювати видачу (отримання) готівкових коштів в іноземній валюті з поточних та депозитних рахунків клієнтів через каси та банкомати банків у межах до 15 тис. грн. на добу на одного клієнта в еквіваленті за офіційним курсом НБУ та не допускати обмежень щодо переказу коштів в іноземній валюті, що належать клієнтам, відповідно до нормативно-правових актів Національного банку України.


Постанова № 104 набрала чинності 28.02.2014 р. і діє до прийняття НБУ окремого рішення, крім заходів, які перелічені в п. 3, дія яких втратить чинність 28.03.2014 р.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд