Інформація по темі "" | Публікації по тегу
06.03.14
1165 0
Друкувати
Обране

Предприниматель-«единоналожник» должен задекларировать больничные, полученные в 2013 году

ГУ Міндоходів у Львівській області нагадує, що фізособи-підприємці, які сплачують єдиний податок (окрім осіб, які перебували у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за умови сплати страхових внесків (установленого розміру єдиного податку) не менше повних шести календарних місяців протягом останніх дванадцяти календарних місяців перед настанням страхового випадку. 

Так, допомога з тимчасової непрацездатності, яка повністю або частково компенсує втрату доходу, не є виручкою від реалізації товарів (робіт, послуг) фізособи-підприємця та, відповідно, не є об’єктом оподаткування єдиним податком, а отже, оподатковується ПДФО на загальних підставах, тобто за ставками 15% або 17% (залежно від суми нарахованої допомоги).


Таким чином, підприємці, які перебували у 2013 році на спрощеній системі оподаткування та отримували від фонду соціального страхування допомогу з тимчасової непрацездатності, зобов’язані самостійно задекларувати таку допомогу в річній податковій декларації про майновий стан і доходи за 2013 рік, яку слід подати до 1 травня 2014 року, і сплатити ПДФО за цією декларацією до 1 серпня 2014 року. 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×