Миндоходов ответило на вопросы об использовании РРО
Нещодавно ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області спільно з інформаційним інтернет - порталом 0342.ua провели web – конференцію, присвячену питанням застосування РРО та відповідальності за неподання відповідної звітності. Пропонуємо розглянути найбільш цікавіші відповіді на питання, які були задані під час конференції.
Як проводити розрахунки з пасажирами в машині-таксі підприємцю на загальній системі оподаткування?
Підприємці, що перебувають на загальній системі оподаткування, у машинах-таксі при розрахунках з пасажирами готівкою повинні застосовувати належним чином зареєстровані електронні таксометри. Відповідно до діючого законодавства ці апарати є реєстраторами розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання операцій.
Чи обов'язково при продажу товарів чи наданні послуг використовувати цінники?
Так, при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, продавці зобов’язані розміщувати цінники на товари (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України. Це передбачено Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
При яких операціях можна не застосовувати РРО?
РРО і розрахункові книжки не застосовуються при операціях, не пов’язаних з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна. До якого, зокрема, відносяться: основні засоби, нематеріальні активи, продукція допоміжного та обслуговуючого виробництва, тощо. При цьому юридичні особи проводять зазначені операції з оформленням прибуткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку.
Чи має застосовувати РРО підприємець на загальній системі, який надає послуги у торгівлі?
Так, при наданні послуг у торгівлі, підприємець на загальній системі має застосовувати РРО.
РРО та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами й організаціями всіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування.
Тобто, пільга щодо не застосування РРО не розповсюджується на фізосіб - підприємців, в зв’язку з чим при здійсненні розрахунків в готівковій формі вони зобов’язані застосовувати РРО.
Які документи повинен надавати підприємець на єдиному податку за надані послуги (при продажі товарів) та яка відповідальність за невидачу?
Фізичні особи – підприємці, які сплачують єдиний податок, РРО та розрахункові книжки не застосовують при продажу товарів (наданні послуг). У зв’язку з цим, платник єдиного податку зобов’язаний надати покупцю товарів або послуг чек, накладну або інший письмовий документ на його вимогу.
У разі, невидачі відповідного документу фізичні особи – підприємці, які сплачують єдиний податок, притягаються до відповідальності, передбаченої Законом України «Про захист прав споживачів». Таке порушення не може бути підставою для застосування до порушника адміністративних чи фінансових санкцій, передбачених законодавством з питань оподаткування.