255 0

Как облагаются НДС операции по поставке документов об образовании?

Міндоходів у листі від 17.12.2013 р. № 17676/6/99-99-19-04-02-15 розглянуло питання щодо оподаткування ПДВ операцій із постачання документів про освіту державного зразка. 

Контролери роз’яснили, що документ про освіту (кваліфікацію) є підтвердженням здобуття вищої освіти, а його видача є складовою послуг з освітньої діяльності.


Разом з цим від оподаткування ПДВ звільняються операції з усіх видів освітньої діяльності, які постачаються вищими навчальними закладами I–IV рівнів акредитації, у тому числі для здобуття іншої вищої та післядипломної освіти (п.п. «г» п. 197.2 Податкового кодексу України).


Враховуючи зазначене, оплата студентами вартості документів про освіту є частиною оплати вартості освітніх послуг та не включається навчальним закладом до бази оподаткування ПДВ.


Зверніть увагу на те, що якщо платник податку придбаває (виготовляє) товари/послуги та необоротні активи, які призначаються для їх використання в операціях, що звільнені від оподаткування, то суми податку, сплачені (нараховані) у зв’язку з таким придбанням (виготовленням), не відносяться до податкового кредиту зазначеного платника. 



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)