803 0

Как удерживать ЕСВ из заработной платы госслужащих после их увольнения?

Міндоходів у листі від 21.03.2014 р. № 5121/6/99-99-17-0301-16 роз’яснило питання, щодо утримання ЄСВ із сум заробітної плати державних службовців після їх звільнення. 

Міндоходівці нагадали, що згідно з ч. 9 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» для платників, які працюють на посадах, робота на яких зараховується до стажу, що дає право на одержання пенсії відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про статус народного депутата України», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», Митного кодексу України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України, а також для льотних екіпажів повітряних суден цивільної авіації (пілотів, штурманів, бортінженерів, бортмеханіків, бортрадистів, льотчиків-наглядачів) і бортоператорів, які виконують спеціальні роботи в польотах, установлено єдиний внесок у розмірі 6,1% визначеної п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону бази нарахування єдиного внеску.

Відповідно до Закону України «Про державну службу» особа, яка обіймає посаду в державних органах та їх апараті щодо практичного виконання завдань і функцій держави та одержує заробітну плату за рахунок державних коштів, є державним службовцем. Після звільнення зазначена особа втрачає статус державного службовця.

Ураховуючи викладене, для зазначених осіб, яким після звільнення нараховано премію, єдиний внесок утримується із сум заробітної плати у розмірі 3,6%



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)