Нашi сайти:
buhgalter.com.ua
515 0
Друкувати
Обране

Олег Мусий: Правительство будет настаивать на разблокировании ситуации относительно налогообложения ввоза и реализации лекарственных средств

8 квітня Міністр охорони здоров’я Олег Мусій взяв участь у засіданні комітету Громадської Ради при МОЗ з питань розвитку фармацевтичної галузі. Головною темою стало обговорення напруженої ситуації, що склалася після запровадження оподаткування податком на додану вартість постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення.


Міністр охорони здоров’я повідомив, що Уряд затвердив зміни до Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», відповідно до яких 7% ПДВ вводиться і на ввезення, і на реалізацію лікарських засобів та медичних виробів. «Нажаль сьогодні існує неточність, допущена під час підготовки антикризового закону, це стосується ставки ПДВ у 20% на імпорт ліків. Кабмін виправив цю похибку, і я наполягатиму на негайному внесенні законопроекту на розгляд парламенту, оскільки без відповідних змін, на мою думку, з дня на день ринок фармацевтичних виробів може бути паралізованим», - зазначив Олег Мусій.

Під час жвавої дискусії, учасники наради, серед яких були Народний депутат України Володимир Дудка, фахівці МОЗ, Держлікслужби, пацієнтських та громадських організацій, профільних асоціацій, наголосили, що через відсутність чітких і зрозумілих роз’яснень з боку Міністерства фінансів постачальники не знають за якою ставкою податку (7% чи 20%) здійснювати розмитнення імпортних ліків. Фахівці констатували, що на сьогодні фактично виник колапс, поставки ліків призупинено, і така ситуація може призвести до зриву забезпечення громадян життєво необхідними препаратами і вимагає невідкладних змін.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться