254 0

Как отразить оплату учебных сборов в отчетности по ЕСВ?

Пенсійний фонд України в листі від 11.04.2014 р. № 9846/05-10 роз’яснив питання щодо відображення в таблицях 5 та 6 додатка 4 звіту з ЄСВ оплати навчальних зборів. 

Держорган зазначив, що відповідно до п. 7–8 Інструкції про умови виплати грошового забезпечення та заохочення військовозобов’язаних та резервістів, затвердженої наказом Міноборони від 12.03.2007 р. № 80, за працівниками, призваними на військові збори, зберігається місце роботи і середня заробітна плата. Заробітна плата виплачується за відпрацьований час до дня припинення роботи у зв’язку з від’їздом на збори, а також середня заробітна плата за перші півмісяця зборів. За решту часу перебування на зборах заробітна плата виплачується у звичайні строки, встановлені на підприємстві, в установі чи організації, де працює військовозобов’язаний.

Відповідно до постанови КМУ від 23.11.2006 р. № 1644 виплата середнього заробітку військовозобов’язаним, у т. ч. резервістам, призваним на збори, проводиться підприємствами, установами та організаціями, в яких працюють призвані на збори громадяни.

На період мобілізації, на особливий період, але не довше ніж один рік, за працівниками також зберігається місце роботи і середня заробітна плата. Таку норму запроваджено з 01.01.2014 р. Законом України від 27.03.2014 р. № 1169-VII.

Отже, трудові відносини упродовж вищезазначених строків із такими працівниками не перериваються.

Спеціального коду «типу нарахувань» для відображення середньої заробітної плати у таблиці 6 додатка 4 звіту нормативно не встановлено. У разі, якщо період мобілізації або перебування працівника на військових зборах лежить у межах одного місяця, середня заробітна плата, нарахована за цей час, відображається сукупно із заробітною платою за такий звітний місяць.

Якщо період виходить за межі одного календарного місяця, то «перехідна» сума середньої заробітної плати відображається окремим рядком за наступний календарний місяць аналогічно відпускним, але без зазначення типу нарахування.

У разі, якщо військовозобов’язаний був призваний зі щорічної чи додаткової відпустки, за погодженням із роботодавцем відпустки підлягають продовженню після закінчення зборів або перенесенню на інший строк. В останньому випадку перерахунок відпускних, а саме їх сторнування, відображається у таблиці 6 додатка 4 відповідно до загальновстановлених правил формування персоніфікованих даних у таких випадках, із застосуванням знака «-».  



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)