510 0

Каким образом следует оформить командировку работника на обучение или повышение квалификации?


Насамперед слід звернути увагу на правильність постановки питання. Так, згідно з п. 1 розділу І «Загальні положення» Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13 березня 1998 року № 59 (в редакції наказу Міністерства фінансів України від 17 березня 2011 року № 362), службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника органу державної влади, підприємства, установи та організації, що повністю або частково утримується (фінансується) за рахунок бюджетних коштів, на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи (за наявності документів, що підтверджують зв’язок службового відрядження з основною діяльністю підприємства).

Отже, направлення робітника на навчання або підвищення кваліфікації не підпадає під зазначене визначення службового відрядження.

Водночас для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, перепідготовки та навчання інших професій з відривом від виробництва, чинними нормативно-правовими актами встановлено відповідні гарантії та компенсації.

Зокрема, постановою Кабінету Міністрів України від від 28 червня 1997 року № 695 для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки і навчання інших професій з відривом від виробництва, установлено такі мінімальні державні гарантії:

– збереження середньої заробітної плати за основним місцем роботи за час навчання. За вчителями та іншими працівниками освіти, які направляються на курси і до інститутів удосконалення вчителів, зберігається середня заробітна плата за кожним місцем роботи;

– оплата вартості проїзду працівника до місця навчання і назад;

– виплата добових за кожний день перебування в дорозі у розмірі, установленому законодавством для службових відряджень (постанова Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2011 року № 98 «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів»). Іногороднім працівникам протягом першого місяця навчання добові виплачуються в розмірі, установленому законодавством для службових відряджень, а в наступні місяці, до закінчення терміну навчання, тим, хто одержує заробітну плату у розмірі менше шести неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, виплачується стипендія в розмірі двадцяти відсотків добових.

При цьому листом Міністерства фінансів України від 20 січня 2007 року № 31-18030-07-10/854 «Про службові відрядження» передбачено, що направлення працівника для підвищення кваліфікації в іншу місцевість, звідки він має змогу щоденно повертатися до місця постійного проживання (про можливість такого щоденного повернення має бути зазначено в наказі керівника), йому відшкодовуються як витрати на проїзд, так і добові витрати.

На час навчання працівники забезпечуються гуртожитком готельного типу. У разі відсутності гуртожитку відшкодування витрат, пов’язаних із наймом житлового приміщення, провадиться в порядку, установленому законодавством для службових відряджень.

Середню заробітну плату, що зберігається за основним місцем роботи, обчислюють відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 року № 100 (з подальшими змінами), з огляду на виплати за останні два календарних місяці роботи працівника, що передували направленню на навчання, діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох розрахункових місяців робочі дні на кількість фактично відпрацьованих робочих днів.

Слід звернути увагу, що оплата проїзду працівників, які направляються на навчання з відривом від виробництва, до місця навчання і назад, виплата добових за час перебування в дорозі і за час навчання, відшкодування витрат, пов’язаних із наймом житлового приміщення, провадяться за місцем основної роботи.

Названа позиція підтверджується листом Міністерства фінансів України від 20.05.2013 № 31-07230-16-27/15177 «Про службові відрядження».

Євген Дищук
начальник відділу інспектування у сфері транспорту,
зв’язку та космічної діяльності
Департаменту інспектування у сфері послуг
Держфінінспекції України



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)