Інформація по темі "" | Публікації по тегу
18.04.14
1277 0
Друкувати
Обране

Оформить соцпомощь можно будет без согласия на обработку персональных данных

Враховуючи рекомендації Омбудсмана, Мінсоцполітики скасовує обов’язкове письмове підтвердження згоди на обробку персональних даних під час оформлення державної соціальної допомоги.

Законом України «Про захист персональних даних» визначено, що персональні дані особи обробляються не лише на підставі її згоди, але й у випадках, передбачених законами України в порядку, встановленому законодавством.

Аналіз законів та нормативно-правових актів засвідчивнаявність законних підстав для здійснення органами соціального захисту збору інформації та обробки персональних даних, які необхідні для надання державної соціальної допомоги, без отримання згоди на обробку персональних даних. Сам факт подачі особою відповідної заяви становитиме достатню підставу для збору інформації та обробки персональних даних про неї та членів її сім’ї.

Однак форма заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг, затверджена наказом Міністерства соціальної політики України від 22.02.2012 № 96, містить положення стосовно того, що особа та члени її сім’ї дають згоду на збір інформації та обробку персональних даних. Перед подачею заяви особа повинна поставити підпис під відповідним текстом заяви. В іншому випадку її документи зазвичай не приймаються.

Окремі громадяни (як правило, через релігійні переконання) відмовляються давати таку згоду. В результаті складається ситуація, коли реалізація життєво важливих та закріплених Конституцією України соціальних прав особи обумовлюється наданням нею згоди на обробку персональних даних навіть тоді, коли особа має усі необхідні документи та права для отримання соціальної допомоги

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі