280 0

Миндоходовцы ответили на вопрос, относительно уплаты ЕСВ

18 березня 2014 року Міністерством доходів і зборів України спільно із журналом «Заработная плата» проведено пряму телефонну лінію на тему «Сплата єдиного внеску». Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання, поставлені під час телефонної лінії.  

1. Хто сплачує ЄСВ і ПДФО із сум заробітної плати, виплаченої підприємством працівникам, залученим на військові збори? Як будуть відшкодовуватися ці податки військкоматами? Чи будуть військкомати відшкодовувати ЄСВ, нарахований на зарплату?

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі — Закон про ЄСВ) базою нарахування ЄСВ є заробітна плата за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітні плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. у натуральній формі, що визначаються Законом України «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами. Їх склад деталізовано в Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженій наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 р. № 5 (далі — Інструкція № 5). Тому суми середньої заробітної плати, які виплачуються особам, призваним на військові збори, є базою нарахування ЄСВ (і об’єктом оподаткування ПДФО — прим. ред.). Відшкодування військкоматами утриманого та нарахованого підприємством ЄСВ не передбачено (і ПДФО також — прим. ред.).


2. Чи треба нараховувати ЄСВ на суму компенсації за невикористану відпустку, якщо таку компенсацію нараховано та сплачено після звільнення працівника?

Ні, не потрібно. Згідно з частиною другою ст. 7 Закону про ЄСВ для осіб, які, зокрема, отримують заробітну плату (дохід) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, ЄСВ нараховується на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які вона нарахована. Зазначений порядок нарахування внеску поширюється також на осіб, яким після звільнення з роботи нараховано заробітну плату (дохід) за відпрацьований час.

До фонду додаткової заробітної плати належить оплата за невідпрацьований час, зокрема, суми грошових компенсацій у разі невикористання щорічних (основної та додаткових) відпусток (пп. 2.2.12 Інструкції № 5).

Отже, суми грошових компенсацій за невикористані щорічні (основну та додаткову) відпустки є платою за невідпрацьований час, тому зазначені суми компенсацій, які нараховуються та виплачуються роботодавцем звільненим особам, не є базою нарахування ЄСВ.


3. Як отримати компенсацію в розмірі 50 % внесків за створене нове робоче місце. Які документи потрібно подати для отримання компенсації та кому конкретно? У звітності показували кожен місяць, що є нові робочі місця й умови для отримання компенсації дотримуються. Працівників приймали не за направленням центрів зайнятості, а самостійно вели їх пошук. Що робити далі?

Механізм компенсації роботодавцю 50 % ЄСВ визначає Порядок компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений постановою КМУ від 13.03.2013 р. № 153. Щоб отримати таку компенсацію, роботодавець має подати органу ПФУ довідку визначеної форми. Орган ПФУ розгляне її і в установлені терміни винесе рішення про виплату компенсації. З усіма питаннями щодо отримання всіх видів компенсацій за створені нові робочі місця та працевлаштування соціально незахищених категорій працівників слід звертатися до органів ПФУ. 



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)