Інформація по темі "" | Публікації по тегу
25.04.14
895 0
Друкувати
Обране

Сбор в виде целевой надбавки к действующему тарифу на природный газ: новое в порядке взимания

Міндоходів в листі від 14.04.2014 р. № 8756/7/99-99-15-04-01-17 повідомило про зміну деяких положень справляння збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності.

Контролери зазначили, Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» з 1 квітня 2014 року внесено зміни до статей 314 - 317 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) у частині регулювання відносин, що виникають у сфері справляння збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності.

Платниками збору визначені суб'єкти господарювання та їх відокремлені підрозділи, у тому числі уповноважені особи договорів простого товариства, які:

а) провадять діяльність з постачання природного газу споживачам на підставі укладених з ними договорів (п.п «а» п. 314.1 ПКУ);

б) споживають імпортований ними природний газ як паливо або сировину (п.п. «б» п. 314.1 ПКУ);

в) споживають видобутий ними природний газ як паливо або сировину (п.п. «в» п. 314.1 ПКУ).

Об'єктом оподаткування збором передбачено вартість природного газу в обсязі:

а) відпущеному кожній категорії споживачів у звітному періоді, яка визначається на підставі актів приймання-передачі газу, підписаних платником та відповідним споживачем (для населення — на підставі облікових документів), з урахуванням відповідного тарифу, для платників, що визначені у п.п «а» п. 314.1 ПКУ ;

б) імпортованому у звітному періоді платником, що визначений у п.п «б» п. 314.1 ПКУ;

в) видобутому та спожитому як паливо або сировина нафтогазовидобувним підприємством або його підрозділами, що визначені платниками у п.п «в» п. 314.1 ПКУ, за виключенням обсягу природного газу, визнаного рециркулюючим відповідно до розділу І, який визначається платником за показниками вимірювальних пристроїв, що зазначені у журналі обліку видобутих корисних копалин із дотриманням самостійно затверджених платником відповідно до вимог ліцензійних умов схем руху видобутої вуглеводневої сировини на виробничих дільницях та місцях зберігання з урахуванням складу вихідної сировини, умов конкретного виробництва, особливостей технологічного процесу.

У ст. 317 ПКУ пункт 317.2 викладено в новій редакції, а саме під діючим тарифом слід розуміти:

а) ціну природного газу для відповідної категорії споживачів без урахування тарифів на його транспортування і постачання споживачам та суми ПДВ для платників, що визначені у п.п «а» п. 314.1 ПКУ ;

б) митну вартість оформлення природного газу для платників, що визначені у п.п «б» п. 314.1 ПКУ;

в) середню митну вартість імпортованого природного газу, що визначається в порядку, визначеному ПКУ, для платників, що визначені у п.п «в» п. 314.1 ПКУ .

Також контролери зазначили, що на підставі п. 317.5 ПКУ платники, що визначені у п.п «б» п. 314.1 ПКУ, повинні сплачувати збір до або в день подання митної декларації.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі