Інформація по темі "" | Публікації по тегу
25.04.14
1930 0
Друкувати
Обране

Госинспекция по труду доначислила зарплату уволенному работнику: как отразить в отчете по ЕСВ?

Міндоходівці в Базі Знань (категорія 301.03) відповіли на таке запитання: чи є базою нарахування ЄСВ донарахована заробітна плата звільненому працівнику за результатами перевірки Територіальної державної інспекції з питань праці, та яким чином відобразити в звіті донараховану суму ЄСВ?

Контролери нагадали, що згідно з ч. 2 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» для осіб, які, зокрема отримують заробітну плату (дохід) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, ЄСВ нараховується на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які вона нарахована.

Зазначений порядок нарахування внеску поширюється також на осіб, яким після звільнення з роботи нараховано заробітну плату (дохід) за відпрацьований час.

Так, суми нарахованого ЄСВ відображаються в таблиці 6 додатка 4 звіту з ЄСВ.

Графа 10 «код типу нарахувань» заповнюється страхувальником лише у випадках, передбачених переліком кодів типу нарахувань 1-12, які винесені під таблицею 6 додатка 4 звіту щодо сум нарахованого ЄВ.

Якщо донараховують або зменшують суму ЄСВ на суму заробітної плати (доходу), нарахованої в попередніх звітних періодах на підставі бухгалтерських та інших документів, які підтверджують нарахування виплат, на які платником самостійно донараховано та/або доутримано суму ЄСВ, застосовують код типу нарахувань 2 або 3.

При цьому, незалежно від того, що донарахування заробітної плати здійснено іншим контролюючим органом, зокрема Територіальною державною інспекцією з питань праці, платник у звітності відображає таке донарахування як самостійно виявлену помилку.

Таким чином, донарахована заробітна плата звільненому працівнику за результатами акта перевірки контролюючих органів є базою нарахування ЄСВ та відображається в таблиці 6 додатка 4 звіту щодо сум нарахованого ЄСВ.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі