Інформація по темі "" | Публікації по тегу
28.04.14
1320 0
Друкувати
Обране

Миндоходов: предприятия с государственной долей в уставном капитале 20% и больше могут считаться связанными лицами

Міжрегіональне ГУ Міндоходів в листі від 17.09.2013 р. № 6924/10/06.2-20 дало відповіді на наступні запитання:

1) щодо визначення господарських операцій контрольованими між державними підприємствами, державним підприємством та іншими суб'єктами господарської діяльності із часткою державної власності у статутному капіталі 20 і більше відсотків

2) щодо визначення першого звітного періоду за контрольованими операціями.

Стосовно першого питання контролери зазначили, що відповідно до пп.«а» пп. 14.1.159 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) пов'язаними особами для цілей трансфертного ціноутворення визнаються юрособи - у разі якщо одна з таких осіб безпосередньо та/або опосередковано (через пов'язаних осіб) володіє корпоративними правами юридичної особи у розмірі 20 і більше відсотків.

Жодних застережень та/або виключень щодо державних підприємств зазначеним підпунктом ПКУ не встановлено.

Таким чином, на думку контролерів, державні підприємства та інші суб’єкти господарської діяльності із часткою державної власності в статутному капіталі 20% і більше для цілей трансфертного ціноутворення можуть вважатися пов’язаними особами.

Стосовно другого запитання міндоходівці нагадали, що для цілей податкового контролю за трансфертним ціноутворенням звітним періодом є календарний рік.

Так, згідно з пп. 39.4.2 ПКУ, платники податків (окрім НБУ), які протягом звітного періоду здійснювали контрольовані операції, зобов'язані подавати звіт про контрольовані операції центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та митну політику, до 1 травня року, наступного за звітним, засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу й електронного цифрового підпису.

Тобто звіт про здійснювані контрольовані операції за період із 1 вересня по 31 грудня 2013 року слід буде подати до 1 травня 2014 року.Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі