Інформація по темі "" | Публікації по тегу
29.04.14
1195 0
Друкувати
Обране

Новый закон о высшем образовании позволит отечественному образованию выйти на новую ступень развития, - Сергей Квит

У Верховній Раді України вже проголосований в першому читанні революційний законопроект «Про вищу освіту», який дозволить нашій системі освіти вийти на новий щабель розвитку, повідомив Міністр освіти і науки Сергій Квіт під час прес-конференції для студентів Херсонського державного університету, державних і регіональних засобів масової інформації.

Як зазначив Сергій Квіт, принципова відмінність цього закону від попереднього полягає в тому, що Міністерство відмовляється від контролю над університетами і стає, по суті, партнером вищих навчальних закладів. Йдеться, перш за все, про університетську автономію – фінансову, кадрову та академічну.

«Закон написаний не чиновниками, а освітянами. Понад два роки його обговорювали і удосконалювали викладачі, керівники вузів, журналісти, представники профспілкових організацій, науковці, студенти-активісти та інші експертні групи, – зазначив він. - Усе, що добре для навчальних закладів, це добре для міністерства».

Також Міністр зазначив, що дуже важливим кроком має стати інтеграція освіти і науки до європейських стандартів, адже Урядом України вже підписано частину Угоди з Європейським Союзом, уже ухвалюються необхідні закони.

«В усьому світі освіту не розглядають як окрему галузь, бо це основа для всебічних змін держави, що дає державі нові професійні кадри. Освіта покликана створювати інновації в державі», – підкреслив він.

Під час прес-конференції також постало питання щодо відкриття регіонального центру оцінювання якості освіти у Херсоні. Сергій Квіт повідомив, що найближчим часом такий центр буде відкрито.

Окрім того представники ЗМІ цікавилися виданням підручників для загальноосвітніх навчальних закладів та ВНЗ. «Не справа Міністра освіти і науки писати чи видавати підручники. Грифи для вищих навчальних закладів ми вже відмінили. Це право Вченої ради. Щодо грифування навчальної літератури в середній школі, то, на мою думку, має бути громадський орган,який схвалюватиме і надаватиме відповідні грифи», - зауважив Сергій Квіт.

Також Міністр виступив з ініціативою проведення всеукраїнського освітянського заходу для широкого обговорення нової концепції закону «Про освіту», який орієнтовно відбудеться у столиці на початку літа.
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі