Інформація по темі "" | Публікації по тегу
06.05.14
1138 0
Друкувати
Обране

Об особенностях взимания в 2014 году горнодобывающими предприятиями платы за недра

Міндоходів в листі від 14.04.2014 р. № 8763/7/99-99-15-04-01-17 направило рекомендації щодо особливостей справляння у 2014 році плати за користування надрами для видобування корисних копалин, які викликані прийняттям Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» (далі — Закон).

Так, Законом у підпунктах 263.2.1, 263.2.2 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) уточнено визначення об'єкта оподаткування платою — обсяг товарної продукції гірничого підприємства - обсяг видобутої корисної копалини (мінеральної сировини).

Крім того, уніфіковано відносні ставки для всіх неенергетичних та нерудних видів корисних копалин у розмірі 5 відс. вартості товарної продукції гірничого підприємства.

Ставки плати, що визначені в групі «неенергетичні, нерудні (неметаловмісні (неметалічні)) корисні копалини, води підземні 3), - води поверхневі, грязі лікувальні (пелоїди)» поширюються як на корисні копалини загальнодержавного, так і місцевого значення. При цьому корисна копалина, що визначена, як «води поверхневі», відповідає ропі (лікувальній, промисловій).

При обчисленні податкових зобов'язань з плати базою оподаткування є вартість кожного виду товарної продукції гірничого підприємства.

Порядок обчислення вартості відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства (п. 263.6 ПКУ) передбачає її визначення у податковому (звітному) періоді таких видів продукції для кожної ділянки надр на базових умовах поставки (склад готової продукції гірничодобувного підприємства).

Вартість видобутої корисної копалини (крім вуглеводневої сировини) як товарної продукції гірничого підприємства обчислюється платником за більшою з таких її величин за:

фактичними цінами реалізації відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини);

розрахунковою вартістю відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини).

Кодексом встановлено окремий порядок визначення фактичної ціни реалізації товарної продукції гірничого підприємства в частині залізорудного концентрату, ільменітового та рутилового концентратів, урановмісних руд. Зокрема, передбачено встановлення фактичних цін для руд центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку за середньою ціною однієї тонни відповідного виду товарної продукції, виходячи з цін, опублікованих у щомісячному світовому комерційному інформаційному огляді за методикою, визначеною КМУ.

При обчисленні податкових зобов'язань з плати для руд за фактичними цінами для руд застосовується коригуючий коефіцієнт, який для кожного звітного (податкового) періоду обчислюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної економічної політики.

Оскільки Закон набрав чинності з 1 квітня 2014 року, то платники обчислюють податкові зобов'язання як з плати за користування надрами в цілях, пов'язаних з видобуванням корисних копалин, так і в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, починаючи з II кварталу 2014 року.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі