288 0

Облагается ли НДФЛ стоимость питания донора?

Міндоходівці в Базі Знань відповіли на питання: чи є об`єктом оподаткування ПДФО вартість харчування донора, отриманого від закладів охорони здоров’я, за здавання ним крові?

Контролери нагадали, що відповідно до п.п. 165.1.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги у вигляді адресних виплат та надання соціальних і реабілітаційних послуг відповідно до закону, житлових та інших субсидій або дотацій, компенсацій (включаючи грошові компенсації інвалідам, на дітей-інвалідів при реалізації індивідуальних програм реабілітації інвалідів, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги інвалідам з Фонду соціального захисту інвалідів згідно із законом.

Стаття 4 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» передбачає, що фінансування заходів щодо розвитку, організації та пропаганди донорства крові та її компонентів здійснюється на основі державних цільових програм розвитку донорства крові та її компонентів, відповідних програм Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя за рахунок коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, позабюджетних коштів, а також за рахунок благодійних внесків.

В день здавання крові та (або) її компонентів донор забезпечується безкоштовними сніданком та обідом за рахунок коштів закладу охорони здоров’я, що здійснює взяття у донора крові та (або) її компонентів. У разі неможливості забезпечення таким харчуванням відповідний заклад охорони здоров’я має відшкодувати донору готівкову вартість відповідних наборів харчування.

Норми харчування донорів та рекомендації щодо складання відповідних наборів продуктів затверджуються Міністерством охорони здоров’я України. Вартість наборів продуктів для харчування донорів встановлюється Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами державної виконавчої влади областей, міст Києва та Севастополя.

Враховуючи наведене, вартість харчування донора (в межах встановлених норм), організацію якого в день здавання крові та (або) її компонентів забезпечує заклад охорони здоров’я за рахунок коштів, передбачених ст. 4 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на підставі п.п. 165.1.1 ПКУ.



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)